Reklama

Siły zbrojne

Bielizna dla płetwonurków

Fot. R. Surdacki
Fot. R. Surdacki

Wojsko planuje zakup elementów umundurowania i wyekwipowania dla Wojsk Specjalnych oraz Żandarmerii Wojskowej, w postaci bielizny specjalnej letniej i zimowej dla płetwonurków oraz bielizny z dzianiny trudnotopliwej z długimi rękawami i skarpet z dzianiny trudnotopliwej.

3. Regionalna Baza Logistyczna ogłosiła rozpoczęcie procedury na dostawę przedmiotów umundurowania i wyekwipowania dla Wojsk Specjalnych i Żandarmerii Wojskowej. Przetarg prowadzony jest w trybie i na zasadach określonych w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych. Podzielony został na cztery oddzielne zadania:

 • Zadanie nr 1: Bielizna specjalna letnia (dla płetwonurka) według wzoru WTU  67/DKWS - 272 kp.;
 • Zadanie nr 2: Bielizna specjalna zimowa (dla płetwonurka) według wzoru WTU  68/DKWS - 271 kpl,;
 • Zadanie nr 3: Bielizna z dzianiny trudnotopliwej z długimi rękawami według wzoru WTU  66/DKWS - 950 kpl.;
 • Zadanie nr 4: Skarpety z dzianiny trudnotopliwej WS według wzoru WTU  105/DKWS - 2405 par.

Zgodnie z SIWZ  dostarczone przedmioty zamówienia muszą być fabrycznie nowe i pochodzić  z bieżącej produkcji z 2020 roku oraz mają być dostarczone najpóźniej do listopada br. Przy czym specyfikacje ilościowo – rozmiarowe na dostawy przedmiotów umundurowania i wyekwipowania zostaną przekazane wykonawcy w dniu podpisania umowy.

Firmy chętne do wzięcia udziału w przetargu muszą złożyć wymagane oświadczenia i dokumenty drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy zakupowej na stronie danego postępowania. Termin składania ofert lub wniosków wyznaczony został na 20 maja 2020 roku. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie trzech kryteriów: ceny (waga 60), terminu realizacji zamówienia (waga 20) oraz udzielonej gwarancji (waga 20).

Reklama

Komentarze (6)

 1. Michal

  Będzie faza analityczno koncepcyjna i dialogi techniczne?

  1. Delegat

   To zależy czy delegaci załogowi związków zawodowych grupy PGE zgodzą się na zakup licencji i produkcje w kraju.

  2. WB

   W 39' było lepiej czy gorzej, bo już nie wiem...

 2. DDT

  Można się załamać czytając newsy na defence 24............ Australia- 12 okrętów w tarczy antyrakietowej, inne kontynenty też konkretne info.... a pod szyldem POLSKA- pierwszy artykuł- bielizna dla płetwonurków- załamka....jaka armia- takie problemy.......

 3. Krystian

  Ciekawe czy to także kupimy u Amerykanów.... No bo amerykańskie są jeszcze bardziej antypotliwe!!!

 4. milwaw

  Takie rzeczy jak bielizna czy odpowiednia ilość mundurów i obuwia powinny być dostępne w odpowiednich ilościach i z zapasem w każdym czasie słuzby i zamawiane regularnie z długoletnim planem finansowym i ilościowym. To samo dotyczy plecaków, kamizelek, hełmów, oprzyrządowania osobistego itp. rzeczy, które powinny być jednolite, sprawne i nowoczesne pozyskiwane planowo i masowo by zapewnić atrakcyjny poziom cen oraz wymienialność generacyjną odzieży i wyposażenia. Takie zadania powinna realizować jedna komórka MONu ( zapowiadana a nie zrealizowana Agencja Uzbrojenia ) po zebraniu zamówień od baz logistycznych. Bez tego doraźne, rozproszone i wycinkowe zakupy doprowadzają do chaosu, birokratyzacji i opóżnień zakupowych nawet tak oczywistych i niezbędnych rzeczy jak bieliza, odzież czy obuwie.

 5. Prorok

  Gacie i skarpety. Za skomplikowane. Znowu się nie uda.

 6. Desantowiec

  Ostatnie partie tych trudno topliwych stały BEZ butów I nie byly używane Hahahaha

Reklama