Reklama

Siły zbrojne

IU zamawia kombinezony ratownicze do samolotów naddźwiękowych

Fot. st.szer. Rafał Kłos/DGRSZ
Fot. st.szer. Rafał Kłos/DGRSZ

Inspektorat Uzbrojenia udostępnił ogłoszenie o zamówieniu, dotyczące dostawy sprzętu wysokościowo-ratowniczego. Usługa ma być zrealizowana w 2018 roku. 

Przedmiotem zamówienia jest dostawa w 2018 roku sprzętu wysokościowo-ratowniczego, morskiego ubioru pilota MUP-1S. Inspektorat Uzbrojenia chce pozyskać 40 kompletów ubioru. Jak zaznacza resort, wyroby muszą być nowe, z produkcji bieżącej, czyli z 2018 roku. 

Postępowanie realizowane jest w trybie zamówienia otwartego. Termin składania ofert wyznaczono na 28 czerwca br. 

Morskie ubiory pilota MUP są elementem systemu bezpieczeństwa załóg wojskowych statków powietrznych, które w sytuacjach awaryjnych po opuszczeniu statku powietrznego (katapultowaniu) nad akwenami w ekstremalnych warunkach ratują życie ludzkie. MUP stanowią zabezpieczenie przed hipotermią w przypadku wodowania po awaryjnym opuszczeniu statku powietrznego. Jest to ubiór typu „suchego”, z wodoszczelnej tkaniny oddychającej (przepuszczającej powietrze i parę wodną).

Ubiór zapewnia zabezpieczenie termiczne w przypadku wodowania, pełną wodoszczelność (dzięki zastosowaniu tkanin oddychających , integralnych skarpet, lateksowych uszczelnień szyi i nadgarstków), komfort termiczny przy wysokich temperaturach powietrza, możliwość przystosowania do współdziałania z wewnętrznym ubiorem przeciwprzeciążeniowym. Wersja MUP-1S stosowana jest na samolotach naddźwiękowych.

Reklama

Komentarze

    Reklama