Sekretarz NATO gotów spotkać się z Putinem

23 grudnia 2019, 12:39
20190705_190704a-007_rdax_775x517
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podczas posiedzenia Rady NATO - Rosja, lipiec 2019 / Fot. Nato.int
Reklama

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział niemieckiej agencji dpa, że gotów byłby spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Właśnie w czasach, w których są trudności, ważne jest, by usiąść razem do stołu - podkreślił Stoltenberg.

Agencja dpa zauważa, że to ważne słowa sekretarza generalnego NATO, ponieważ od 2014 roku relacje między Sojuszem Północnoatlantyckim a Rosją są bardzo napięte i już od lat nie ma kontaktów na najwyższym szczeblu. NATO zarzuca Rosji nielegalną aneksję Krymu i wspieranie prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, natomiast Moskwa krytykuje m.in. rozszerzenie Sojuszu Północnoatlantyckiego na Wschód i wzmacnianie wschodniej flanki NATO.

Zasygnalizowanie przez Stoltenberga gotowości do rozmów z Putinem, jak zauważa agencja dpa, nastąpiło po tym, jak prezydent USA Donald Trump na marginesie niedawnego szczytu NATO w Londynie powiedział, że nie byłoby jakiegokolwiek problemu, gdyby Stoltenberg nawiązał dialog z Rosją. Trump stwierdził, że z jego punktu widzenia możliwe są "bardzo dobre relacje z Rosją" i że "NATO powinno zawsze rozmawiać z Rosją".

Podczas szczytu w Londynie przywódcy państw NATO odnieśli się m.in. do zagrożeń i wyzwań stojących przed Sojuszem, wśród których na czołowych miejscach wymienili Rosję oraz terroryzm. "Agresywne działania Rosji stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego" - uznali.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Reklama
PiotrEl
wtorek, 24 grudnia 2019, 10:28

Po co? Pogadać? O czym?

uksus
poniedziałek, 23 grudnia 2019, 22:23

No i w końcu coś te NATO wymyśliło mądrego , bo do tej pory podniecali się tylko rozszerzaniem NATO na wschód i robiło z siebie ofiarę, bo ktoś nie pozwala im włazić w rosyjską strefę wpływów.

Fgu
wtorek, 24 grudnia 2019, 13:40

Rosja to niech się lepiej zastanowi o co jej chodzi, bo zachowują się jak agresywny alkoholik i do tego średnio inteligentny A taki prędzej czy później dostaję pstryczka w nos

szczera prawda
poniedziałek, 23 grudnia 2019, 20:36

Błąd.Nikt nie powinien spotykać się z Putinem .W Europie grasuje putinowska jednostka skrytobójców znana jako jednostka 29155.Specjalizująca się w zabójstwach na zlecenie Kremla.A NATO chce się spotykać z człowiekiem ,który tych bandytów nadzoruje.NATO powinna ogłosić Rosję państwem mafijnym i tak też Rosję traktować.Sankcje gospodarcze i wstrzymanie jakiejkolwiek współpracy ekonomicznej finansowej ,naukowej .Wyprosić wszystkich Rosjan z państw zachodnich.Za dużo ukłonów i dobroci w stosunku do Rosji rozzuchwaliło tych bandytów.

Tatek
wtorek, 24 grudnia 2019, 13:41

Racja

Fanklub Daviena
poniedziałek, 23 grudnia 2019, 20:36

Cenzura zabrania napisać, że Rosja zarzuca też NATO napaść na Jugosławię, Irak, Syrię, Afganistan i Libię?

Ale jazda
poniedziałek, 23 grudnia 2019, 17:29

"Zasygnalizowanie przez Stoltenberga gotowości do rozmów z Putinem, jak zauważa agencja dpa, nastąpiło po tym, jak prezydent USA Donald Trump na marginesie niedawnego szczytu NATO w Londynie powiedział, że nie byłoby jakiegokolwiek problemu, gdyby Stoltenberg nawiązał dialog z Rosją". I tyle w temacie. Stoltenberg ma do gadania w imieniu NATO tyle ile mu pozwoli "Wielki Brat". I po raz kolejny wyszło po co USA NATO-przybudówka dla "USArmy" legitymizująca jej "wprowadzanie demokracji w wybranych krajach świata" (oczywiście słabszych bo na Koreę Pn. czy Iran są za "ciency").

andys
piątek, 27 grudnia 2019, 12:30

Jednak niech rozmawiją, moze nie z Putinem (nie ten poziom kompetencji ) , a z Szojgu i Ławrowem.

Tweets Defence24