Rosyjska armia przyjmie do służby obcokrajowców

4 stycznia 2015, 11:31
Fot. mil.ru.
Reklama

Prezydent Rosji Władimir Putin zatwierdził pakiet zmian w przepisach prawnych, pozwalający na przyjmowanie do służby w siłach zbrojnych Federacji obcokrajowców, posługujących się językiem rosyjskim.

Zgodnie z treścią dekretu, cytowanego przez Russia Today obywatele obcych państw będą mogli uczestniczyć w prowadzeniu działań wojskowych, również podczas konfliktów zbrojnych. Podkreśla się, że obcokrajowcy nie będą mogli służyć w rosyjskiej armii jeżeli byli wcześniej notowani lub skazani za przestępstwa, bądź toczy się przeciwko nim postępowanie karne.

Podpisany 3 stycznia przez Władimira Putina dekret umożliwia przyjmowanie do służby kontraktowej obywateli obcych państw, posługujących się językiem rosyjskim. Jak donosi Ukraine Today, wprowadzenie omawianych przepisów jest związane z nową doktryną armii Rosji, która ma zakładać między innymi wsparcie działań prowadzonych w celu wywoływania niepokojów społecznych poza granicami kraju.

W ubiegłym roku po raz pierwszy w historii w siłach zbrojnych Federacji Rosyjskiej znalazło się więcej szeregowych i podoficerów kontraktowych, niż żołnierzy z poboru. Zgodnie z doniesieniami serwisu Russian Defense Policy ma to być związane ze wzrostem atrakcyjności warunków pełnienia służby, między innymi z uwagi na zwiększenie zakresu realizowanych ćwiczeń oraz modernizację wyposażenia armii Rosji.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 20
Reklama
Pytajnik???
niedziela, 4 stycznia 2015, 13:24

Czyli jak tworzyć oddziały najemników, które można posłać w dowolne piekło i nikt po nich nie zapłacze, a media nie będą dociekać co się z nimi stało bo przecież obcokrajowiec... Chyba jednak szykuje się wiosenna ofensywa na Ukrainie =.

Bonifacy
niedziela, 4 stycznia 2015, 12:10

Chyba bylo to spowodowane przyjeciem kilkunastu tysiecy "Ukraincow z Krymu", ktorzy przeszli na sluzbe rosyjska. Onegdaj tez przechodzili na sluzbe ukrainskich kozakow ze sluzby krolewskiej I RP.

wróg
niedziela, 4 stycznia 2015, 14:20

Można przyjąć Polaków i od razu dać im urlopy ^^ Rosyjscy kombatanci uwielbiają sporty ekstremalne w czasie wolnym :) Jakby gdzieś władze się zbiesiły, albo wybory byłyby niepoliczalne, to zawsze mogą pomóc właściwie policzyć, wszak to dobrzy ludzie :)

rudi
niedziela, 4 stycznia 2015, 13:25

chyba nie, bo większość mieszkańców Krymu przyjęła już obywatelstwo rosyjskie.

wallander
niedziela, 4 stycznia 2015, 11:36

A jakaż to nowina, teraz obok Mongołów, Czukczów, Azerów i Czeczenów, będą służyć w niej Innuici?

:)
niedziela, 4 stycznia 2015, 13:30

I Kozacy Kubańscy od Fidela.

Tyberios
poniedziałek, 5 stycznia 2015, 10:07

A co to... to już nie ma wystarczająco Rosjan by Armię Czerwoną zasilać?

wróg
poniedziałek, 5 stycznia 2015, 19:53

Przecież docelowo i tak z nikim nie chcą graniczyć :D

Oleg
poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:37

Rzecz w tym, że Rosja tak jak i wiele państw europejskich boryka się z niewielkim przyrostem naturalnym. To realny problem dla całego społeczeństwa. Poza tym Rosjanie powoli rozumieją, że znacznie bardziej opłaca się pozostawić młodych na rynku pracy. Wprowadzone przepisy znacznie poszerzą bazę, z której można będzie czerpać potencjalne posiłki dla mało atrakcyjnego korpusu szeregowych (np Kazachowie których w Rosji jest pełno). To jednak przede wszystkim bardzo dobry sposób oszczędzania własnego społeczeństwa przed skutkami wojny, który został sprawdzony np. w trakcie wojny w Afganistanie, gdzie większość żołnierzy wcale nie była Rosjanami tylko pochodziła np z Ukrainy i Białorusi. Założeniu nie można nie przyznać logiki - giną i okaleczają się nie rodowici Rosjanie ale prowincjusze imperium.

zdzich
poniedziałek, 5 stycznia 2015, 03:30

W ten sposób będą finansować najemników na Donbasie.

zdzich
poniedziałek, 5 stycznia 2015, 03:19

rosyjski honor.Pod Iłowajskiem ustalono że ukraińskie ochotnicze bataliony wycofają się w zorganizowanej kolumnie.Cyniczny putin "apelował nawet" o "stworzenie korytarza dla wycofania ukraińskich ochotników" (a w rzeczywistości wydał rozkaz o wystrzelaniu tych ludzi).Wszystko było ustalone.Efekt był taki że batalion Donbas został zniesiony z powierzchni ziemi przez rosyjski pułk czołgów i pułk desantowy."PRZYPADKIEM ZABŁĄDZILI".Credo rosyjskiej nacji niezmienne od stuleci to niedotrzymywanie umów i mordowanie innych narodów.To cechy wyssane z mlekiem matki.Dziedziczone od czasów początków czerwonego totalitaryzmu.Całe to społeczeństwo jest tym przesiąknięte i w zasadzie powinno być poddane zbiorowej terapii.Relacje zwolnionych z niewoli można posłuchać na YT.

zdzich
poniedziałek, 5 stycznia 2015, 00:22

A jeśli pan pucio straszy "że współpraca w sprawie Iranu i Syrii jest zagrożona" to niech weźmie pod uwagę że chętnych na broń jądrową i wycieczkę po okupowanych przez rosję terytoriach jest aż nadto.

zdzich
niedziela, 4 stycznia 2015, 22:22

Wniosek jest prosty.putina nie może być stać na zatrudnianie tych najemników.Czyli w/g "doktryny" reszty normalnych państw trzeba moskwie dokręcić śrubę sankcjami i ceną ropy.Skoro towarzysz putin może dowolnie definiować cele swoich działań i narzędzia którymi je realizuje to to samo może zrobić cały cywilizowany świat.Czy to się ławrowom i putinom będzie podobało czy nie.Myślę że Chińczycy powinni się upomnieć o prawa swoich rodaków na Syberii.

Janosik
poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:30

jeżeli nie mają flag przynależności państwowej to udowodnij że przynależą do jakiejkolwiek nacji, nie podlegają pod konwencje genewskie, nie dotyczy ich prawo międzynarodowe, są to terroryści i można z nimi robić to samo co hamerykanie w afryce. Dziwię się dlaczego nato nie wystawiło swoich fioletowych "ludzików" do tej pory

potocki
niedziela, 4 stycznia 2015, 21:41

oferta skierowana dla dezerterow z Kirgistanu.....

gosc
niedziela, 4 stycznia 2015, 20:48

Mysle, ze to jest zagranie aby uchronic tych co walcza w Donbasie. Ich wszystkich wciagnie sie pod ochrone ruskiego wojska po ew. podpisaniu porozumienia, aby nie zostali oskarzeni o dzialalnosc terrorystyczna. Jako terrorysci grozi im wiezienie. A jako ruscy wojskowi, nie. A zanim do tego dojdzie to zagraniczni najemnicy moga sie przydac do walki w Donbasie. Ruscy bardzo niechetnie i nie wszyscy chca walczyc z Ukraincami.

_
niedziela, 4 stycznia 2015, 18:38

Oferta dla krajów trzeciego świata, chyba że ktoś lubi suchary z kapustą i odpowiadają mu buty ze sztucznej skóry, itp...

Pawel
poniedziałek, 5 stycznia 2015, 12:57

Fajnie! Np. Rosyjscy Łotysze "zaciągną" się do armii FR i będzie inwazja bez przekraczania granic

Oleg
poniedziałek, 5 stycznia 2015, 17:41

Rosyjscy Łotysze mieli taką możliwość już wcześniej, bo każdy z nich mógł wystąpić o paszport FR i go otrzymać. Nowe przepisy w tej kwestii akurat nic nowego nie wniosły. Wydaje mi się, że chodzi bardziej o państwa takie jak Białoruś oraz Kazachstan, dla których taka możliwość jest bardzo atrakcyjna.

xx
niedziela, 4 stycznia 2015, 15:08

slyszalem ze tak szkolą separatystow haha

Tweets Defence24