Przygotowania do DRAGON-19. Ćwiczy brygada ze Świętoszowa

13 czerwca 2019, 10:01
20190610-17
Fot. kpt. Katarzyna Sawicka
Reklama

Żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej już od kilku tygodni realizują zaplanowane zajęcia na drawskim poligonie. Każdy dzień to szereg przygotowań do ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem DRAGON-19.

Przygotowanie do ćwiczenia DRAGON-19 trwa. Już za kilka dni rozpocznie się jeszcze bardziej intensywne szkolenie. Będzie to swoisty test dla wszystkich żołnierzy- w tym dla armii państw sojuszniczych.

image
Przygotowanie 10 BKP do ćwiczenia DRAGON-19. Fot. kpt. Katarzyna Sawicka

Czołgiści i dragoni z batalionu zmechanizowanego pancernej brygady, wspólnie z batalionem piechoty zmotoryzowanej z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz kompanią czołgów z Włoch wykonują otrzymane zadania. Ich działanie wspierają przeciwlotnicy, artylerzyści oraz saperzy, którzy stawiają pola minowe mające ułatwić działania własnych pododdziałów.

image
Przygotowanie do ćwiczenia DRAGON-19. Fot. kpt. Katarzyna Sawicka

Głównym zadaniem pododdziałów szkolących się na Pasie Taktycznym Mielno było rozpoznanie sił przeciwnika, ustalenie kierunku jego działania, odparcie oraz ostateczne załamanie jego natarcia.

image
Przygotowanie do ćwiczenia DRAGON-19. Fot. kpt. Katarzyna Sawicka

Każdemu z pododdziałów działającemu w pojedynkę prawdopodobnie trudno byłoby osiągnąć zamierzony cel. Dopiero wspólne działanie i skoncentrowanie sił gwarantuje osiągnięcie sukcesu. Szkolenie w takim składzie pozwala na doskonalenie posiadanych umiejętności, a także zgrywanie i ujednolicanie obowiązujących procedur.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Ja
niedziela, 16 czerwca 2019, 11:23

Wczoraj na tj 15 bm na A4 okolice Zgorzelca widziałem kolumnę włoskich żołnierzy transpirtujacych czolgi. Może ktoś wie gdzie jechali?

Tweets Defence24