Polacy podbiją niemiecki rynek obronny? Ważna deklaracja

Autor. Grupa WB
Grupa WB poinformowała, że rozwija współpracę międzynarodową w ramach Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Pozwoli jej to na zbudowanie silniejszej pozycji na rynku niemieckim.
„Członkostwo w AHK Polska umożliwia nawiązanie wartościowych kontaktów biznesowych, lepsze zrozumienie lokalnych uwarunkowań oraz zacieśnianie relacji z partnerami gospodarczymi. Jesteśmy jedynym przedstawicielem sektora obronnego w strukturach Izby, dlatego tym bardziej cieszymy się na możliwość budowania współpracy zarówno międzybranżowej, jak i międzynarodowej, jaką daje udział w tej społeczności. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa zrzesza ponad 1000 firm i od 30 lat wspiera rozwój współpracy gospodarczej między Polską a Niemcami” - przekazała Grupa WB za pośrednictwem X.
Rozwijamy naszą obecność na rynkach międzynarodowych i wzmacniamy współpracę transgraniczną – @WBGroup_PL dołączyła do Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
— WB GROUP (@WBGroup_PL) July 9, 2025
To dla nas istotny krok w kierunku budowania silniejszej pozycji oraz rozwijania działalności na rynku… pic.twitter.com/FmC9ghoUIi
Grupa WB dostarcza zarówno systemy wojskowe, jak i podwójnego zastosowania, służące do ochrony infrastruktury krytycznej czy np. w branży energetycznej. Wejście do Izby-Przemysłowo Handlowej ma w założeniu otworzyć możliwości do szerszych działań na niemieckim rynku dla Grupy WB, nie wykluczając przy tym ani produktów wojskowych (w tym w kooperacji z tamtejszym przemysłem) ani podwójnego zastosowania i cywilnych.
Czytaj też
Grupa WB to wiodący polski producent systemów bezzałogowych (rozpoznawczych i uderzeniowych), dowodzenia, łączności, zarządzania walki i kierowania ogniem oraz rozwiązań integrujących poszczególne elementy na polu walki. Jej najbardziej znane produkty to systemy bezzałogowe jak FlyEye czy Gladius oraz amunicja krążąca Warmate oraz system kierowania ogniem i zarządzania walką Topaz, a także środki łączności w rodzaju radiostacji PERAD czy Comp@n. W 2024 roku Grupa WB osiągnęła przychody wielkości ponad 3 miliardów złotych.
xdx
Z tym zdobywaniem rynku to bym nie przesadzał lol A że wiele firm z Polski są podwykonawcami firm zachodnich to żadna tajemnica. Tak samo jak nie jest tajemnicą że wb próbowało z rheinmetall parę rzeczy sklecić dla różnych klientów