Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy członek zarządu Huty Stalowa Wola

Fot. Defence24.pl.
Fot. Defence24.pl.

Rada Nadzorcza HSW powołała Jana Szwedo na stanowisko Członka Zarządu, Dyrektora Operacyjnego.

Jak podaje HSW, Jan Szwedo został powołany przez Radę Nadzorczą spółki z dniem 15 lutego na stanowisko Członka Zarządu, Dyrektora Operacyjnego, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego.

Jan Szwedo jest związany zawodowo z Hutą Stalowa Wola od 2007 roku. Karierę w spółce rozpoczął jako konstruktor, następnie był Zastępcą Szefa Biura Konstrukcyjnego. W 2015 roku objął stanowisko Zastępcy Szefa Produkcji ds. Montażu, a w 2017 r. stanowisko Dyrektora Technicznego HSW S.A.

Jako inżynier był odpowiedzialny za realizację i wprowadzenie na uzbrojenie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej projektów 120 mm samobieżnego moździerza Rak i 155 mm samobieżnej haubicy Krab. Jako manager, aktywnie uczestniczył w reorganizacji Wydziału Produkcji i Montażu. Współuczestniczył w budowie potencjału technologiczno-rozwojowego Spółki.

Jan Szwedo z wykształcenia jest magistrem inżynierem, absolwentem Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza Ukończył także dwuletnie Studium Pedagogiczne na Politechnice Rzeszowskiej oraz studia podyplomowe z Audytu i Certyfikacji Energetycznej budynków na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Obecnie jest abiturientem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej oraz Polsko–Amerykańskiej Szkoły Biznesu – Program Executive Master of Business Administration.

Do powołania Jana Szwedo Huta miała jednoosobowy zarząd, w jego skład wchodził wyłącznie prezes Bartłomiej Zając. Niedawno w wywiadzie dla Defence24.pl prezes HSW powiedział: „Mam nadzieję, że skład zarządu spółki zostanie uzupełniony w lutym. Trwa postępowanie konkursowe, które ma wyłonić dwóch członków zarządu. Jestem dobrej myśli. Ufam, że w pełnym składzie dynamicznie ruszymy do nowych zadań”.


Reklama

Komentarze (6)

 1. Miki

  Panie Janku, trzymaj Pan ten dyplom Certyfikacji Energetycznej budynków pod ręką. Niedługo się przyda.

 2. Fakamuniedakal

  Proponuję autorowi zapoznać się z definicją słowa "abiturient"

 3. Obserwator

  Daję mu góra pół roku.

 4. Leon

  Super pięknie ale eksport Panie. Produkcja kolejnej transzy też kiedyś dobiegnie końca.

 5. Harry 2

  Przetasowań stanowiskowych ciąg dalszy. Czyżby wróżyło to nadchodzące problemy HSW z jakimi boryka się cały PGZ? (Niekompetencja, amatorszczyzna...)

 6. MajorMajor

  Jakiej wysokości odprawa w kontrakcie?

Reklama