Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Piątek z Defence24.pl: Agencja Uzbrojenia lekiem na wojskowe zakupy; Wkrótce rozpoczną się manewry morskie Joint Warrior

Fot. Kreatyw Media/Defence24.pl.
Fot. Kreatyw Media/Defence24.pl.

Piątkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Zbigniew Lentowicz, Rzeczpospolita, „Agencja Uzbrojenia powinna uzdrowić wojskowe zakupy”: Resort obrony narodowej zapowiada, że jeszcze w tym roku będzie gotowy dokument prawny powołujący do życia Agencję Uzbrojenia. „Zbudowanie agencji nie będzie proste, organizatorzy z MON przewidują, że uruchomienie potężnej machiny wydawania miliardów na coraz bardziej skomplikowane systemy wojskowego wyposażenia potrwa nawet trzy lata. Nowa agencja ma nie tylko kontraktować sprzęt i mądrze wydawać budżetowe pieniądze. Zajmie się również badaniem rynku, programowaniem rozwoju techniki wojskowej i utrzymywaniem sprzętu w sprawności w całym cyklu życia, aż do momentu wycofania zużytej broni ze służby.”


Paweł Kryszczak, Gazeta Polska Codziennie, „HMS Queen Elizabeth z eskadrami F-35B”: Brytyjski lotniskowiec będzie wkrótce brał udział w manewrach wojskowych zorganizowanych na Morzu Północnym. Ćwiczenia Joint Warrior, odbywające się na północ oraz wschód od wybrzeży Szkocji, należą do jednych z największych manewrów NATO-wskich. „Na pokładzie lotniskowca HMS <<Queen Elizabeth>>, należącego do Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii, operuje największa w historii wojskowości eskadra myśliwców wielozadaniowych piątej generacji F-35B. Sam zaś okręt stanowi trzon lotniskowcowej grupy uderzeniowej, który ma wziąć udział w manewrach Joint Warrior na Morzu Północnym.”


Reklama

Komentarze

    Reklama