Chińczycy przejmują Konsalnet. Jest zgoda UOKiK

9 maja 2017, 08:00
Konsalnet
Fot. Konsalnet
Reklama
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


UOKiK wydał sześć decyzji, w których zgodził się na przeprowadzenie koncentracji. Jedna z nich dotyczy przejęcia przez Zimen kontroli nad Konsalnet Holding. 

Kontrolę nad Konsalet Holding, zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ma przejąć Zimen. Transakcja może zostać przeprowadzona przez 2 lata od wydania zgody i mieć wartość, według nieoficjalnych informacji, 110 mln euro. 

Zimen należy do grupy spółek kontrolowanych przez China Security & Fire w Szanghaju i działa w branży alarmowych systemów bezpieczeństwa oraz ochrony mienia. Natomiast Konsalnet Holding świadczy usługi ochrony mienia, ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego i pomocy doraźnej oraz zarządzania obiektami.

Na liście chronionych przez Konsalnet obiektów znajdziemy m.in. jednostki wojskowe. W 2012 roku, po przejęciu jednego z konkurentów Konsalnet stał się największą firmą ochrony na polskim rynku.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
Kiks
wtorek, 9 maja 2017, 11:41

Chińczycy będą chronić obiekty strategiczne?? Strategiczne posunięcie. Pytanie dla kogo.

Afgan
środa, 10 maja 2017, 09:56

Konsalnet chroni obiekty wojskowe i o znaczeniu strategicznym dla obronności i bezpieczeństwa oraz interesu ekonomicznego kraju. Wykonując takie usługi firma ta ma dostęp do całego wachlarza informacji niejawnych. Chińczycy są mistrzami szpiegostwa, mogą te informacje wykorzystywać w różnoraki sposób, lub nawet odsprzedawać stronie trzeciej, jak Rosji, Iranowi czy Korei Północnej. Zastanawiam się czy w rządzie i w ABW komuś rozum odjęło, że dopuszcza do takiej sytuacji. Z drugiej strony prywatne firmy ochroniarskie to mogą pilnować hipermarketów, a nie strategicznych obiektów. Obiekty wojskowe powinny być strzeżone przez kompanie ochrony, ewentualnie przez OWC, a strategiczne obiekty przemysłowe przez wewnętrzne straże przemysłowe (WSO), a nie przez jakieś prywatne podmioty o szemranych koneksjach.

Lord
wtorek, 9 maja 2017, 13:37

To jest dziwne. Dlaczego firma ochraniająca jednostki Wojkowe została sprzedana firmie chińskiej? Chiny nie należą do NATO?

Drzewica
środa, 10 maja 2017, 09:10

Dopiero co czytaliśmy jak to Chiny rozpychają się w świecie, jak ich służby rozwijają działania w wielu krajach, a tu dowiadujemy się że Polska wpuszcza ich czołówki do naszego kraju! Z tego artkułu wynika że służby strzegące obiektów wojskowych będą pod nadzorem chińskiego właściciela! A co na to NATO? Czy my wiemy co robimy?

sojer
wtorek, 9 maja 2017, 17:52

Czy to nie szef tej firmy drukował w Polsce banknoty dla Afgańczyków z północy, licząc na zyski z handlu bronią, narkotykami i kamieniami?

Drzewica
środa, 10 maja 2017, 12:43

Identycznie jak "Afgan" jestem przekonany że powierzanie strzeżenia obiektów wojskowych spółkom prawa handlowego jest co najmniej głupotą! Można nawet rozważać chęć sabotowania polskiej racji stanu w temacie obronności, współdziałanie z przeciwnikiem! Obcą agenturę musimy pilnie wytrzebić ze struktur państwa!

Tweets Defence24