Wspólna deklaracja sojuszu Korei Południowej i USA

5 lutego 2021, 08:37
fot. Republic of Korea Armed Forces
fot. Republic of Korea Armed Forces
Reklama

Prezydent Korei Płd. Mun Dze In i prezydent USA Joe Biden zadeklarowali podczas przeprowadzonej w czwartek rozmowy telefonicznej działania na rzecz umocnienia sojuszu między obu krajami i opracowanie całościowej strategii polityki wobec Korei Północnej.

Jak poinformował rzecznik południowokoreańskiego prezydenta Kang Min Seok celem strategii będzie doprowadzenie do denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

Mun Dze In "powitał powrót Ameryki wobec narastających problemów globalnych - pandemii Covid-19, zmian klimatu i polaryzacji ekonomicznej" – powiedział rzecznik.

Według Białego Domu Biden i Mun podkreślili ich zaangażowanie na rzecz wzmocnienia sojuszu USA - Korea Południowa i zapowiedzieli ścisłą koordynację działań wobec Pjongjangu.

Reuter przypomina, że Mun, który pełni rolę mediatora między Waszyngtonem i Pjongjangiem, stoi obecnie wobec zadania ożywienia znajdujących się w impasie rozmów na temat północnokoreańskiego arsenału nuklearnego.

Poprzedni prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un uzgodnili podczas pierwszego spotkania na szczycie w 2018 r. działania na rzecz denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, ale załamały się one wobec fiaska drugiego szczytu.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Reklama
Andrettoni
sobota, 6 lutego 2021, 03:52

To już chyba z 70 lat mija od zakończenia wojny w Korei? Jakoś jestem sceptyczny czy te deklaracje coś zmienią.

Polish blues
piątek, 5 lutego 2021, 12:39

Wraca normalność

Patriota
sobota, 6 lutego 2021, 11:37

Rozwiń te swoje wypociny. Jaka normalność??!! Podrzeganie do konfliktów lub ich prowadzenie to Normalność??? toz rządy Joe China Bidena beda kontynuacja haosu i bezprawia jak za czasów Obamy. Porównują co zrobił Trump w ciągu ostatnich 4 lat? W Białym Domu doprowadził do czterech porozumień pokojowych na Bliskim Wschodzie, coś, czego innym prezydentom nie udało się przez ostatnie 71 lat. Był pierwszym prezydentem, który nie zaangażował Stanow w zagraniczną wojnę od czasu Eisenhowera, wywarł największy wpływ na gospodarkę, zwiększając miejsca pracy i obniżając bezrobocie dla czarnej i latynoskiej populacji za które to był winny JAKIKOLWIEK inny prezydent, który przed nim rządził... ujawnił głęboką, szeroką i długotrwałą korupcję FBI, CIA, NSA oraz partii Republikańskiej i Demokratycznej. Kazał krajom w ramach uczestnictwa w NATO spłacać swoje zaległości. , zneutralizował Koreańczyków Północnych i powstrzymał ich wysyłanie rakiet do Japonii i zagrażających Zachodnim Wybrzeże Stanów Zjednoczonych, odwrócił relację z Chińczykami, przywrócił setki firm do Stanów Zjednoczonych i ożywił gospodarkę, obniżył podatki, zwiększył standardowe odliczenie od podatku od zwrotu IRS z 12,500 USD do 24,400 USD dla par małżeńskich i spowodował, że giełda wzrosła do rekordowych poziomów, pozytywnie wpływając na rachunki emerytalne dziesiątek milionów dolarów obywateli.

Fanklub Daviena
sobota, 6 lutego 2021, 11:00

Na krótko: w senacie USA już zebrała się komisja, która chce nałożyć na południowokoreański rząd sankcje za wprowadzony przez Koreę Południową zakaz wypuszczania z Korei balonów z ulotkami propagandowymi do Korei Północnej. USA uważają, że mają "prawo" decydować również w tej sprawie, a jest wątpliwe by wpłynęło to dobrze na relacje USA-Korea Południowa... :D

Fanklub Daviena
piątek, 5 lutego 2021, 11:11

OK, propagandowe pierdy na bok, a teraz USA niech odpowie na ważne pytanie: kiedy wywiążą się z umowy i przekażą wojska USA w Korei pod operacyjne dowództwo Koreańczyków? :D

asad
piątek, 5 lutego 2021, 13:07

Wtedy gdy Twoja Rosja przekaże swoje pod dowództwo Polski.

Jedi
piątek, 5 lutego 2021, 20:19

W punkt :)

BUBA
piątek, 5 lutego 2021, 15:46

Dobre

Tweets Defence24