Reklama

Siły zbrojne

WOFiTM o zakupach w dobie epidemii

Grafika Defence24
Grafika Defence24

Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej przedstawił podsumowanie procesów zakupowych. Jak ośrodek z Celestynowa radzi sobie z zadaniami w dobie pandemii?

Temat dostawy środków ochrony osobistej, zakupy leków i sprzętu niezbędnego dla ratowania zdrowia i życia oraz przeciwdziałania epidemii stanowią dziś jeden z priorytetów w skali państwa i sił zbrojnych. Redakcja Defence24 stale informuje o najciekawszych zamówieniach realizowanych m.in. przez WOFiTM.

Poszukując informacji zwróciliśmy się do Ośrodka z pytaniami dotyczącymi realizacji planu zamówień oraz zakupów realizowanych poza planem, w tym w trybie specjalnym przewidzianym dla zwalczania pandemii.

Realizacja zakupów 

Ośrodek z Celestynowa poinformował, że w zakresie zamówień ustawowych w ramach planu zamówień do 1 kwietnia rozpoczęto 19 postępowań, z których osiem zostało już zakończonych (upłynął termin składania ofert). Wyboru lub częściowego wyboru ofert dokonano w stosunku do siedmiu postępowań. W przypadku postępowań prowadzonych w trybie prawa zamówień publicznych, w przypadku ich unieważnienia związanego z brakiem ofert, postępowania są powtarzane – zaznacza por. Małgorzata Ziegenhagen- Przepiórka, oficer prasowy WOFiTM.

W zakresie zamówień realizowanych w trybach pozaustawowych łącznie procedowano 60 postępowań. Na chwilę obecną w ramach wyboru ofert udzielono 98 zamówień. Dodatkowo w zakresie zamówień związanych bezpośrednio z COVID-19 udzielono ponad 30 zamówień

por. Małgorzata Ziegenhagen-Przepiórka, oficer prasowy WOFiTM

Planowanie zakupów

Ośrodek poinformował redakcję, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zamówień publicznych sporządził stosowne plany zamówień, które są dostępna na stronie internetowej WOFiTM. Jak zaznacza oficer prasowy ośrodka plany zawierają jedynie zakres ogólnych informacji wynikających z PZP oraz dotyczą jedynie planowanych zamówień. Porucznik Ziegenhagen zaznacza, że przepisy nie nakładają obowiązku bieżącej aktualizacji uprzednio zamieszczonych planów. Dodatkowo oficer zaznacza, że zakup części sprzętu medycznego np. walizek reanimacyjnych wynika z odrębnych planów zakupowych realizowanych dla sił zbrojnych.

Plan, w którym w sposób szczegółowy wyspecyfikowano przedmiotowy asortyment, nie jest dokumentem jawnym, ponadto jest to plan który podlega korektom. Zadania wprowadzone do planu w wyniku korekty nie są ujmowane w planie zamieszczonym na stronie internetowej

por. Małgorzata Ziegenhagen-Przepiórka, oficer prasowy WOFiTM

Osoby i podmioty zainteresowane postępowaniami prowadzonymi przez WOFiTM informacje na ten temat mogą znaleźć na stronie internetowej Ośrodka lub na platformie zakupowej. Natomiast plan postępowań jest dostępny pod tym adresem.

 Zamiast podsumowania

Temat zamówień środków ochronnych i sprzętu medycznego do walki z COVID-19 w najbliższych tygodniach i miesiącach będzie z pewnością przyciągał uwagę naszych czytelników i będzie stale monitorowany przez redakcję Defence24.

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (2)

  1. Medicos

    No nie Kolejna PARANOJA Co nie bylo rozkazu? Na woznego do szkoły NAWET sie nie nadają

  2. Logistyk z Jastrzębia

    Plany zamówień? Panowie przespali ,4 miesięce Moi bardziej muskularni koledzy mówią o KATASTROFIE

Reklama