WOFiTM o zakupach w dobie pandemii

20 marca 2020, 10:38
78df01c5-f053-4abc-a2a0-c9a2fc03ac6f
Fot. MON via Twitter
Reklama

Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej poinformował o rozwiązaniach, z których korzysta pozyskując asortyment medyczny niezbędny do zabezpieczenia przed pandemią korona wirusa.

Jak informuje oficer prasowy WOFiTM w przypadku asortymentu, który nie jest produktem priorytetowym, ale stanowi zabezpieczenie dalszych przewidywanych potrzeb, przyjęto procedurę uproszczoną w stosunku do zwykle stosowanych zapytań ofertowych. Mimo to przewiduje ona publikację zapytań ofertowych na stronie internetowej. Takie działanie umożliwia złożenie ofert szerszemu gronu dostawców, co w ocenie Ośrodka, stanowi dopełnienie zasady uczciwej konkurencji, stanowiącej jeden z filarów zakupów realizowanych przez sektor publiczny.

Droga w celu pozyskiwania asortymentu priorytetowego, stanowiącego odtworzenie naruszonych w zaistniałej sytuacji zapasów, Ośrodek stosuje procedurę zakupu bezpośredniego. Procedura nie przewiduje publikacji zapytań ofertowych na stronie internetowej WOFiTM, a jedynie skierowanie bezpośredniego zamówienia do dostawcy

por. Małgorzata Ziegenhagen-Przepiórka

 

* * *

Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej w Celstynowie jest jedyną jednostką centralnie zaopatrującą polską armię w produkty lecznicze, wyroby medyczne i sprzęt służby zdrowia. Pozyskiwany asortyment obejmuje zarówno produkty lecznicze, wyposażenie ambulatoriów i szpitali dostępne na rynku cywilnym, jak również specjalnie zaprojektowane na potrzeby polskich Sił Zbrojnych zestawy medyczne, szpitale polowe, sale opatrunkowe i samochody sanitarne. Ośrodek stanowi jeden z filarów gospodarowania środkami niezbędnymi do zabezpieczenia jednostek wojskowych w kraju i poza jego granicami. WOFiTM odpowiada za realizację zadań związanych z planowaniem, zakupem, przechowywaniem oraz dystrybucją zakupionego wyposażenia i leków. Nierzadko są to zadania realizowane w trybie pilnym z uwagi na potrzeby pojawiające się nagle np. zagrożenia epidemiologiczne.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
Leon zawodowiec
sobota, 21 marca 2020, 09:57

Okazuje sie ze to nasz ukochany INSPEKTORAT WSPARCIA jest odpowiedzialny za brak wsparcia szpitali wojskowych i podleglyych ośrodków

Medicos
piątek, 20 marca 2020, 12:40

Co tam maja na magazynie? NIC No to nie nowość bo szpitalom wojskowym nawet wacikow nie dawali

M.Z.P.
piątek, 20 marca 2020, 21:15

Szanowny Panie, wiedzę o aktualnym stanie asortymentowym posiadają tylko wybrane osoby zatrudnione w WOFiTM oraz wyżsi przełożeni. Reprezentuje Pan zatem WOFiTM czy Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych?

Logistyk z Jastrzębia
piątek, 20 marca 2020, 12:22

Celestynów to taki składzik Nawet nie certyfikuja dostawców SZKODA GADAĆ

Tom
piątek, 20 marca 2020, 14:00

bo każdy przetarg to min. 60% cena a reszta to już mało kogo obchodzi

Tweets Defence24