Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Deklaracja w sprawie wzmocnienia polsko-litewskiego partnerstwa na rzecz bezpieczeństwa; Poprawa stosunków polsko – francuskich

Fot. KPRP
Fot. KPRP

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Nasz Dziennik, „Deklaracje o współpracy”: Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite przebywała od czwartku z dwudniową wizytą w Polsce, w trakcie której spotkała się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą. Prezydenci przyjęli w czwartek wspólną deklarację w sprawie wzmocnienia polsko-litewskiego partnerstwa na rzecz bezpieczeństwa. „Prezydent Litwy i premier RP zgodzili się co do rosnącego zagrożenia ze strony Rosji, która metodami militarnymi, politycznymi i gospodarczymi próbuje wpływać na Ukrainę i Białoruś. Polska i Litwa mają w tej sprawie jednoznaczne stanowisko i będą podkreślać - także wobec partnerów z UE - że jest to niebezpieczne dla całej Europy - dodała rzecznik rządu.”


Gazeta Polska Codziennie, „Współpraca podatkowa Polski i Francji”: Poprawa stosunków polsko – francuskich. „Deklarację o współpracy podatkowej podpisali w piątek w Warszawie minister finansów prof. Teresa Czerwińska oraz francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire. Francuski minister spotkał się także z premierem Mateuszem Morawieckim. [...] Szef BBN Paweł Soloch zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie ze strony francuskiej widać wolę poprawy relacji na linii Polska-Francja. -To świadczy o pozycji Polski w Europie i na całym świecie - powiedział Soloch”


Reklama

Komentarze

    Reklama