Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupuje naboje ćwiczebne do granatników automatycznych 40 mm

Fot. MON
Fot. MON

Inspektorat Uzbrojenia ogłosił zamówienie na dostawę nabojów ćwiczebnych przeznaczonych do prowadzenia ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem granatników automatycznych kalibru 40 mm pozostających na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

Zamówienie, realizowane w ramach procedury ograniczonej, podzielone jest na dwie części. Przedmiotem zamówienia w części I jest dostawa 40x53 mm naboi ćwiczebnych z pociskiem BALL-TP w latach 2018-2021, z dostawą w terminie ośmiu miesięcy od dnia zawarcia umowy, w liczbie 2000 sztuk w roku bieżącym, 6000 w roku 2019 i po 8000 sztuk w latach 2020-2021.

Przedmiotem zamówienia w części II jest dostawa 40x53 mm naboi ćwiczebnych ze smugaczem z pociskiem BALL-TP-T w latach 2018-2021, w liczbie 1000 sztuk w roku bieżącym, 6000 w roku 2019 i po 7000 sztuk w latach 2020-2021.

W obu przypadkach termin realizacji zamówienia wyznaczono na 30 października 2021 r. Przewidywana liczba wykonawców została ograniczona do 10, zamawiający - w celu dokonania wyboru dziesięciu wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert, będzie przyznawał punkty za udokumentowane wcześniejsze dostawy w ilościach większych niż wymagane obecnie.

Jako kryterium udzielenia zamówienia wskazano ofertę najkorzystniejszą ekonomicznie z uwzględnieniem następujących kryteriów: cena (waga 75), gwarancja (waga 25).

Dostawy w przypadku obu części zamówienia realizowane będą na rzecz 1. Regionalnej Bazy Logistycznej Wałcz, 3. Regionalnej Bazy Logistycznej Kraków oraz 4. Regionalnej Bazy Logistycznej Nowogród Bobrzański.

Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części. Szczegółowe warunki związane z wymaganymi wadiami podane są w ogłoszeniu Inspektoratu Uzbrojenia. W ogłoszeniu podano również szczegółowe warunki, jakie muszą spełnić potencjalni oferenci, związane z ich sytuacją podmiotową, uprawnieniami oraz sytuacją finansową.

Termin przyjmowania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa w dniu 29 sierpnia 2018 r. o godzinie 11:00.

Reklama
Reklama

Komentarze (10)

  1. nod

    Wzorem ministra Błaszczaka pozostaje przyznać że czuję się ćwiczebnie bardziej bezpieczny...

  2. Marek1

    Davien - zaprezentowano LGA-40 na klasycznym 3-nogu oraz zdalnie sterowanym podwoziu 6x6(dron). W obu przypadkach w testach ogniowych udowodnił swój wysoki potencjał. Jest sporo lżejszy od Mk.19 w każdej konfiguracji i ma dużo większą szybkostrzelność. Ma jednak 2 zasadnicze \"wady\" go dyskwalifikujące w oczach \"geniuszy\" z IU/MON - NIE jest z USA i został opracowany przez półprywatne konsorcjum IMP + firma Jakusz z Kościerzyny. No i pozamiatane - niedługo się zapewne dowiemy, że IMP/Jakusz sprzeda pełne prawa do LGA-40 zagranicę, a za parę lat kolejny MON zakupi dla WP/WOT jego zagraniczne wersje za grube miliony $.

  3. Davien

    Panie Marek, MenVis co do granatnika LGA-40 to tu się pomyliłem, istotnie istnieje prototyp ,sorry. Pełnych prób poligonowych nie przeszedł, zaliczył tylko testy ogniowe na jednym z poligonów Natomiast co do masy to jest to zapewne masa samej broni bez podstawy i akcesoriów

  4. Marek1

    Davien - myślałem, że każdy umie sobie \"wyguglać\" dowolną rzecz - jak widać byłem w błędzie ;). \"Niestniejący\" LGA-40 wspólnej konstrukcji IMP/Jakusz już w maju ub. roku był po pełnych próbach poligonowych i został przedstawiony IU/MON, co zostało tradycyjnie kompletnie zignorowane. No bo wszak jak napisał kol. Davien ... LGA-40 \"nieistnieje\"...

  5. MenVis

    Jest taki granatnik. LGA-40 waży 21 kg (Mk-19 ponad 35 kg) Jest też bardziej szybkostrzelny od amerykańskiego .

  6. Czesio

    Panie Davien, polski granatnik LGA-40 to nowa konstrukcja IMP i firmy Jakusz, jego waga wynosi 21 kg czyli jest aż o 14 kg lżejszy od Mk19, a szybkostrzelność to 450 pocisków na minutę, czyli o 80 pocisków na minutę więcej od Mk19. GA 40 to stary lump, o którym pan Marek1 nie wspominał.

  7. Davien

    Marek, nie ma granatnika LGA-40, jest granatnik GA-40 który w porównaniu do Mk-19mod3 ma większą masę, i mniejsza szybkostrzelność. Jest to konstrukcja prototypowa . AGS-17 ma mniejszy kaliber niz GA-40 Akurat WP wybrało granatnik Mk-19.

  8. Piotr

    Tylko że ponoć nie przechodzą testów są zawodne i są problemy z amunicja? Jak jest ?

  9. bardzo dziwne.

    Dlaczego wojsko polskie nie kupuje krajowego granatnika LGO-40. ???? Idealna broń dla WOT jak i jednostek liniowych.

  10. Marek1

    Od ponad roku MON konsekwentnie ignoruje istnienie gotowego(już po testach poligonowych} granatnika automatycznego w pełni polskiej produkcji LGA-40. Polska konstrukcja bije na głowę praktycznie we wszystkich parametrach głównych rywali tj. Mk-19(USA) i ros. AGS-17, ale jak widać NIE jest to dla \"geniuszy\" z MON żaden argument.