Reklama

Siły zbrojne

Włoska marynarka wyprzedaje swoje korwety

Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

Bangladesz poinformował o chęci odkupienia od włoskiej marynarki wojennej czterech korwet typu Minerva.

Włoskie okręty o wyporności 1285 t mają być wykorzystywane przez straż przybrzeżną Bangladeszu. Zgodę na odkupienie korwet już wydał komitet rady ministrów do spraw zakupów wojskowych, któremu przewodniczył minister finansów Abul Maal Abdul Muhith.

Bangladesz otrzyma w sumie cztery okręty, które w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych były budowane przez włoski koncern stoczniowy Fincantieri. Na osiem wprowadzonych do włoskiej marynarki wojennej korwet Minerva - w służbie pozostaje jeszcze sześć jednostek.

Jak na razie nie wiadomo z jakim wyposażeniem zostaną one przekazane Bangladeszowi. Na pewno Włosi pozostawią armatę dziobową Otobreda kalibru 76 mm. Zdjęta natomiast zostanie prawdopodobnie wyrzutnia rakiet przeciwlotniczych (Sea Sparrow/Selenia Aspide).

Reklama

Komentarze (5)

 1. AnonimGall

  Już wolałbym kolejne fregaty OHP tzw. długokadłubowe z końca produkcji, tak ze 4 ale z pełnym wyposażeniem i uzbrojenie. Dwie zostawić w służbie, a dwie na części. Popływały by jeszcze z 10-15 lat i akurat do służby weszły by Mieczniki i Czaple.

  1. no coz

   To ja, jak moge cos wtracic, wolalbym niemieckie F122 klasy Bremen/Korteaner, ktore sa o niebo lepiej uzbrojone od OHP! Niemcy wycofali juz kilka a beda wszystkie 8 wycofane za chwile! taki sam wiek, jednak duuuuzo lepsze!

 2. 5tsh

  Warto zastanowić się nad ich pozyskaniem.

  1. anakonda

   a po co stary zlom kupowac?

 3. Piotr

  Wydaje się, że można byłoby zastanowić się nad pozyskaniem takich okrętów, o ile ich eksploatacja nie będzie zbyt kosztowna. To dość małe okręty i na Bałtyk mogłyby się przydać.

 4. morgul

  Bangladesz będzie miał lepszą Marynarkę Wojenną od RP :( ale czasy ...

  1. jaan

   Singapur ma ok 5 mln obywateli a siły zbrojne o wiele silniejsze od naszej armii. Siły lotnicze dwukrotnie większe, nie wspominając o jednostkach których nawet polskie lotnictwo nie ma. O marynarce i wojskach pancernych i OPK nie wspomnę. Mały kraj dobrze zarządzany jest w stanie przygotować armię kilkakrotnie lepszą od naszej armii. Na tym przykładzie widzimy że zarządzanie u nas leży na łopatkach.

  2. ja

   Bangladesz ma więcej ludności od Rosji.... Kwestia czasu kiedy będzie miał również większą gospodarkę

 5. Roshedo

  Może nadałyby się dla naszej MW? Po zamontowaniu RBS-15 w miejscu sea Sparrow byłoby to całkiem sensowne..

  1. edek0-0

   tak jasne...kolejny stary złom. Jestes mistrzem.

Reklama