Reklama

Siły zbrojne

Rosja- Indie: wspólne manewry antyterrorystyczne

Żołnierze indyjscy i rosyjscy podczas manewrów Indra-2012. -fot. Ambasada Rosji w Indiach
Żołnierze indyjscy i rosyjscy podczas manewrów Indra-2012. -fot. Ambasada Rosji w Indiach

Rosyjscy spadochroniarze i Indyjscy żołnierze wezmą udział we wspólnych ćwiczeniach antyterrorystycznych  Indra-2013. Będą to już siódme tego typu manewry. Tym razem odbędą się na poligonie Mahadżan w Indiach. 

Jak podają przedstawiciele Wschodniego Okręgu Wojskowego, stronę rosyjską będzie reprezentować 250 żołnierzy z brygady powietrznodesantowej stacjonującej w syberyjskiej Republice Buriatii. Będą oni wykorzystywać śmigłowce oraz czołgi T-72 i transportery BMP-2 udostępnione przez stronę indyjską. 

Celem manewrów będą ćwiczenie z planowania i realizacji wspólnych zadań zwalczania "terrorystów" w terenie stepowym i półpustynnym. Czas operacji to 18-28 Października bieżącego roku. 

Wspólne indyjsko-rosyjskie manewry odbywają się od 2003 roku i miały miejsce już sześciokrotnie. Mają one na celu wypracowanie metod działania sił zbrojnych obu krajów, podczas operacji międzynarodowych w warunkach wojny asymetrycznej. Poprzednie manewry, Indra-2012, odbywały się w sierpniu zeszłego roku w Republice Buriatii. 

Reklama

Komentarze

    Reklama