Reklama

Siły zbrojne

Republika Korei wzmocni obronę powietrzną

Autor. Ministry of National Defense, Republic of Korea/Facebook

Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol nakazał w czwartek reorganizację systemu odpowiedzi wojska wobec obiektów naruszających przestrzeń powietrzną kraju - poinformowała agencja Reutera, cytując komunikat biura prezydenta.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Reuters przypomina, że krok ten następuje po tym, jak w poniedziałek drony z Korei Północnej naruszyły przestrzeń powietrzną Korei Południowej.

Południowokoreańskie siły zbrojne oddały strzały ostrzegawcze w kierunku dronów, a w akcji uczestniczyły myśliwce i śmigłowce bojowe.

Reklama

Czytaj też

Na skutek incydentu południowokoreańskie ministerstwo transportu przekazało, że na wniosek władz wojskowych wstrzymało odloty z lotnisk Incheon i Gimpo. Przerwa trwała przez około godzinę.

Reuters zaznacza, że w obliczu krytyki obrony powietrznej Korei Południowej w czasie rosnącego zagrożenia nuklearnego i rakietowego ze strony Korei Północnej, prezydent Yoon odwiedził w czwartek państwową Agencję Rozwoju Obronnego, aby sprawdzić zdolności rozpoznawcze i interwencyjne kraju, i wezwał do przebudowy systemu reagowania przeciwko "wszystkim obiektom latającym".

Czytaj też

"Wtargnięcie północnokoreańskich dronów w naszą przestrzeń powietrzną jest incydentem nie do zaakceptowania" - powiedział Yoon i dodał: "należy dać im do zrozumienia, że prowokacje zawsze spotykają się z ostrymi konsekwencjami".

W czwartek szefowie połączonych sztabów Korei Południowej poinformowali, że wojsko tego kraju przeprowadzi ćwiczenia skoncentrowane na dronach.

Czytaj też

YouTube cover video

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Filemon66

  Nowy radar F15 prawdopodobnie SABR wykrywa drony i Tomahawki NIE TANI

 2. Filemon66

  Podsumowując 2,5 $B wyda Korea na modernizację swoich F15.

 3. easyrider

  Tu nie ma się co bawić w strzały ostrzegawcze. Pojedynczy incydent można uznać za przypadek. Nie takie ewidentnie intencjonalne działanie. Należało strzelać bez ostrzeżenia.

  1. farfozel

   Słusznie .

Reklama