Siły zbrojne
Poczta Polska laureatem konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”
25 listopada tego roku Poczta Polska otrzymała tytuł laureata oraz okolicznościową statuetkę „Pracodawca przyjazny WOT”. Nagroda została przyznana w kategorii średnie przedsiębiorstwa. W roku 2019 Poczta Polska otrzymała taką nagrodę, ale wówczas na szczeblu lokalnym.
Przy okazji poinformowania o uzyskaniu wyróżnienia „Pracodawca przyjazny WOT", Poczta Polska podkreśliła, że silnie wspiera pracowników-żołnierzy. Dbając o to, aby umożliwić im realizację zadań wynikających przynależności do jednego z rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wspierając zdobywanie nowych kwalifikacji w specjalistycznych dziedzinach wojskowych. Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej, zauważyła przy tym, że właśnie potwierdzeniem zaangażowania Poczty Polskiej we wspieranie WOT jest również wcześniejszy tytuł laureata konkursu pn.: „Pracodawca przyjazny WOT” otrzymany w 2019 roku przez region świętokrzyski Poczty Polskiej.
Wśród obecnych pracowników Poczty Polskiej, zatrudniającej ogólnie ponad 70 tys. osób, jest ok. 160 żołnierzy WOT (tzw. terytorialsów). Jak podkreśliła w oficjalnym komunikacie rzecznik Poczty Polskiej, ze względu na szczególne znaczenie w Systemie Obronnym Państwa (jedyny operator pocztowy o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym) Poczta Polska w sposób szczególny ma rozumieć działania Wojsk Obrony Terytorialnej. Według Justyny Siwek, wartości reprezentowane przez polskich terytorialsów – zaufanie, honor, odwaga, szacunek, współdziałanie, poświęcenie i praca zespołowa – pokrywają się zaś z tymi wartościami, które przyświecają Poczcie Polskiej.
Poczta Polska, z siecią 7,5 tys. placówek, zlokalizowanych w najmniejszych miejscowościach na terenie całego kraju, sama w sobie stanowi także system sieci terytorialnej, umożliwiający połączenie sił i współpracę z WOT na rzecz wspierania i obrony lokalnych społeczności. Dodatkowo jako operator wyznaczony, Spółka realizuje m.in. zdania w zakresie współdziałania z Wojskową Pocztą Polową oraz bierze udział w mobilizacyjnym rozwinięciu Sił Zbrojnych RP.
Przyznana nagroda to dla nas powód do dumy. Chciałbym serdecznie podziękować za to wyróżnienie w imieniu własnym i wszystkich pocztowców. Formuła WOT to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą przywdziać mundur i jednocześnie dalej realizować się zawodowo na innej płaszczyźnie. Poczta Polska, jako jeden z największych pracodawców w kraju, stwarza swoim pracownikom warunki do łączenia pracy ze służbą z korzyścią dla wszystkich stron. Nasza firma, realizując zadania na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa, wspiera wysiłek Sił Zbrojnych RP, a jednocześnie – będąc bliskim partnerem – popiera i propaguje ideę służby w Wojskach Obrony Terytorialnej – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu Poczty Polskiej.
Angażując się w promocję rekrutacji do WOT oraz całych sił zbrojnych i służby wojskowej, Poczta Polska wydała obiegowy znaczek pocztowy emisji „Wojska Obrony Terytorialnej”. W ostatnim czasie Spółka włączyła się także do akcji społecznościowej #MuremZaPolskimMundurem wspierającej żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy obecnie pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej, strzegąc naszego wspólnego bezpieczeństwa. W jej ramach w całodobowych placówkach pocztowych na terenie kraju udostępnione są dedykowane i specjalnie oznaczone pojemniki, do których każdy może wrzucić kartki lub własnoręcznie stworzone prace z wyrazami symbolicznego wsparcia, wdzięczności i podziękowania za pełnioną służbę. Poczta Polska nieodpłatnie przekaże je przedstawicielom służb mundurowych. Klienci mogą też składać kartki/laurki także w tych placówkach pocztowych, gdzie nie ma ww. pojemników.
WIDEO: Trump na podbój Panamy, Grenlandii i Kanady I ORP Ślązak Gawronem | Defence24Week #105