Siły zbrojne

Nowe elementy umundurowania dla marynarzy

Fot. M.Dura
Fot. M.Dura

3 Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o udzieleniu zamówienia w ramach przetargu na dostawy mundurów ćwiczebnych i bielizny marynarki wojennej dla marynarzy.

Cały przetarg, który był realizowany w ramach procedury otwartej, podzielono na cztery zadania (bez dodatkowych opcji), które dotyczą: mundurów ćwiczebnych marynarki wojennej wzór 2010, mundurów ćwiczebnych letnich marynarki wojennej wzór 2010, bielizny letniej marynarki wojennej i bielizny zimowej marynarki wojennej.

W ramach pierwszego i drugiego zadania planowane jest pozyskanie łącznie po 2 100 kompletów odpowiednio mundurów ćwiczebnych marynarki wojennej wzór 2010 i mundurów ćwiczebnych letnich marynarki wojennej wzór 2010. W ramach trzeciego i czwartego zadania planowane jest pozyskanie łącznie po 10 000 kompletów odpowiednio bielizny letniej marynarki wojennej i bielizny zimowej marynarki wojennej. W ramach poszczególnych zadań wykonawca może zaoferować jeden z trzech wariantów terminów realizacji zamówienia, które będą także przedmiotem oceny.

Termin składania ofert upłynął 31 marca br., po czym nastąpiło ich otwarcie i ocena, a następnie rozstrzygnięcie poszczególnych zadań w tym przetargu. Do oceny ofert złożonych we wszystkich czterech zadaniach posłużyły następujące kryteria: cena (waga 60), gwarancja (waga 20) i termin wykonania (waga 20).

W ramach pierwszego i drugiego nie podjęto decyzji o udzieleniu zamówienia odpowiednio z powodu zdecydowanego przekroczenia przez jedynego oferenta zamierzonej kwoty przeznaczonej na zadanie oraz niezłożenia żadnych ofert. W ramach trzeciego zadania kontrakt o wartości ok. 365  000 tys. zł otrzymało konsorcjum spółek Trawena Sp. z o.o. Sp. k., Zakład Pościeli „Świt” Izabela Wintoniak, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Krajewski” i Bogmar Bogusława Bryczek. W ramach czwartego zadania kontrakt o wartości ok. 1 068 700 tys. zł otrzymała spółka Trawena Sp. z o.o. Sp. k. 

Komentarze (12)

 1. wesoly romek

  Stringi wodoodporne w kpl.??

 2. King bruce lee

  A po co nam mundury i oporządzenie jak okrętów nie ma? PiS marnuje kasę na CPL, przekop mierzeji wiślanej i karty do głosowania na wybory (10.05:-) za 70 mln złotych, do tego lewe interesy Szumowskiego na maseczkach i respiratorach kosztowały nas ponad 100 mln, a marwoj nie ma na czym pływać.

 3. Ja

  Wojsko ma ładnie na paradach wyglądać a nie po morzu pływać

 4. Bosmanz Pucka

  Sztyleciki marynarskie sztuk 100 przydadzą się na stołówkę

  1. Jak ii

   Do walki z Covidem

 5. Kmdr

  Mundurami czy bielizna mamy walczyc? A moze zdolnpsci operacyjne dla MW RP podwyżą Holowniki Bojowe?

 6. HanSolo

  Cudowny pomysl. Po apaszkach, szabelkach, lawkach pamieci i OT ewidentny sukces. Kolejne kroki w celu modernizacji naszej armii. Kolejny solidny zakup wyposazenia!

 7. Bosman

  A może stroje kąpielowe zamiast mundurów , bo tylko patrzeć jak biedacy będą pływać pontonami.

 8. ABCDE

  Nie mundury a okręty są potrzebne.

 9. Marynarz

  A w jakich obuwiu mają chodzić na okretach?

 10. Lilou

  Moze lepiej pomyslec nad jakąś lajba dla orlow

 11. Juras

  Nie ma na czym pływać i się szkolić, a nowe mundury chcą kupić. Bananowa republika.

 12. As

  Pytanie czy elementy pływają, bo jakoś na wodzie trzeba się utrzymać, a jednostek pływających brakuje.