Reklama

Siły zbrojne

Lotnicze przygotowania do defilady w Powidzu [GALERIA]

Fot. Jacek Simiński/Defence24.pl
Fot. Jacek Simiński/Defence24.pl

W 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu miały miejsce próby generalne do lotniczej części defilady z okazji Święta Wojska Polskiego, która w tym roku odbędzie się 15 sierpnia w Katowicach. To ogromna operacja logistyczna, o sukcesie której decyduje odpowiednie przygotowanie każdego z jej elementów.

W powidzkiej bazie miały miejsce próby lotniczej części defilady. Stamtąd do defilady wystartują samoloty transportowe: Bryzy, C-295M oraz C-130, jednak sama bazę wykorzystano jako arenę prób, na której piloci i załogi ćwiczą i koordynują formacje i układy, jakie już za kilka dni zaprezentują na niebie w Katowicach.

[GALERIA_19997]

W lotniczej części defilady zaprezentowane zostaną wszystkie pozostające w służbie statki powietrzne Wojska Polskiego, zabraknie jednak samolotów MiG-29, które nadal pozostają uziemione.

Defilada, organizowana w tym roku pod hasłem „Wierni Polsce”, zaplanowana została na 15 sierpnia, rozpocznie się o godzinie 14:00. Poza lotnictwem weźmie w niej udział piechota i pojazdy. Spodziewany jest także udział wojsk sojuszniczych: żołnierzy z USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.