Reklama

Siły zbrojne

Global Defender: US Army szykuje się na przyszłą wojnę

M1 Abrams
M1 Abrams
Autor. US Army

Armia Stanów Zjednoczonych ogłosiła nadchodzące ćwiczenia Global Defender 22 mające sprawdzić gotowość i jakość przeprowadzanej właśnie restrukturyzacji. Przedsięwzięcie ma się odbyć w kilku jednostkach wojskowych w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych w terminie od kwietnia do września 2022 r.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Ćwiczenie Global Defender 22 zostało zaplanowane tak, aby umożliwić armii stosowanie i ocenę koncepcji wielodomenowych, demonstrowanie i testowanie zaawansowanych taktyk, technik i procedur w ramach obecnych i przyszłych celów armii w zakresie gotowości i modernizacji. Amerykańska armia przechodzi bowiem reformę, mającą lepiej dostosować ją do prowadzenia działań w warunkach konfliktu o dużej intensywności, w tym do operacji wielodomenowych.

„Musimy być skutecznie na poziomie indywidualnym i małych jednostek, ponieważ tam będzie się toczyć walka. (...) Dla nas modernizacja nie jest opcjonalna. Jest to narodowy imperatyw dla naszej armii" – powiedział gen. Michael X. Garrett, dowódca generalny Dowództwa Sił Armii USA (FORSCOM).

Reklama

Czytaj też

Global Defender 22 to najważniejsze wydarzenie szkoleniowe armii amerykańskiej na rok 2022 i składa się z dwóch odrębnych etapów. Pierwsza faza składa się z trzech ćwiczeń mających na celu zademonstrowanie i ocenę konkretnych zdolności modernizacyjnych, formacji i gotowości strategicznej.

Weźmie w niej udział około 20 000 żołnierzy z 2. Brygadowego Zespołu Bojowego, 1. Dywizji Kawalerii i jej dowództwa; Kwatery Głównej III Korpusu oraz 11. Brygady Artylerii Obrony Powietrznej. Szkolenie odbędzie się głównie w Narodowym Centrum Szkoleniowym w Fort Irwin w Kalifornii; Fort Hood, Teksas na poligonach White Sands w Nowym Meksyku i Fort Stewart w stanie Georgia.

Czytaj też

US Army Futures Command poprowadzi następnie drugą fazę ćwiczenia, która potrwa od sierpnia do września. Obejmie ona ćwiczenie projekt Convergence 22 (sprawdzające możliwości działań wielodomenowych, czyli współdziałania różnych rodzajów wojsk i sprzętu w ramach nowych procedur) oraz oraz ćwiczenia sprawdzające precyzji, nawigacji i synchronizacji (PNTAX).

Global Defender 22 łączy armię USA z partnerami koalicyjnymi, aby przetestować obecną i przyszłą gotowość oraz możliwości modernizacyjne.

Armia dostarcza większość jednostek i personelu do ćwiczeń Global Defender Fazy I, jednak Siły Powietrzne USA i Marynarka Wojenna USA biorą udział w transporcie personelu wojskowego i ładunku oraz powiększają siły armii w ośrodkach szkolenia bojowego.

Czytaj też

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze

    Reklama