Reklama

Siły zbrojne

Fotosesje dla Terytorialsów

Fot. WOT
Fot. WOT

Wojska Obrony Terytorialnej znane są z tego jak wiele uwagi poświęcają działaniom komunikacyjnym i promocji formacji. Ważny elementem tych działań są profesjonalne zdjęcia przedstawiające liderów formacji oraz żołnierzy terytorialnej służby wojskowej.

26 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zegrzu prowadzi aktualnie postępowanie na realizację dokumentacji fotograficznej z opcją wykonania profesjonalnej sesji zdjęciowej dla Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

Z informacji zawartych w ogłoszeniu wynika, że zamiarem Dowództwa WOT jest wykonanie dokumentacji fotograficznej obejmującej szkolenia i uroczystości wojskowe, a także sesje studyjne dla celów promocyjnych. Zdjęcie mają być wykorzystywane następnie do przygotowania różnego rodzaju wydawnictw promujących formację – folderów, ulotek, rollup-ów, banerów oraz w ramach kampanii w mediach społecznościowych i na stronach internetowych.

Wykonawca z każdego z wydarzeń zobowiązany będzie przekazać 40 zdjęć w wysokiej rozdzielczości, zabezpieczyć fotograficznie wydarzenia wskazane przez DWOT, a będą to np. sesje zdjęciowe w plenerze, sesje studyjne z udziałem osób i sprzętu wojskowego. Fotografie mają być wykonane w stylu określanym jako „Human story” z udziałem żołnierzy terytorialnej służby wojskowej. Przyszły wykonawca usług fotograficznych musi się także przygotować na realizację zdjęć równolegle w czterech różnych miejscach na terenie kraju.

Jak podkreślono w zamówieniu fotografie „powinny wzbudzać u odbiorców szacunek do WOT i żołnierzy TSW, poczucie atrakcyjności szkolenia TSW, chęć „bycia na miejscu bohaterów reportażu” oraz „pokazywać emocje””. Zamawiane w przyszłości zdjęcia mają przedstawiać także ujęcia detali takich jak np. naszywki z flagami na ramieniu żołnierza oraz orła WOT.

Terminy i miejsca sesji zdjęciowych będą określane z trzydniowym wyprzedzeniem, a wykonawca zdjęć będzie zobowiązany do przekazania praw do wykorzystania zdjęć w publikacjach drukowanych i elektronicznych, materiałach promocyjnych, w prasie oraz zwielokrotnianych i upublicznianych przez Wojska Obrony Terytorialnej. W zamówieniu ujęto szereg innych zobowiązań technicznych, w tym wymagania co do sprzętu fotograficznego – aparaty, obiektywy oraz sprzęt oświetleniowy, rozdzielczości zdjęć, sposobu nazywania poszczególnych fotografii.

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, w którym określono wadium w wysokości siedmiu tysięcy złotych. Kryterium wyboru wykonawcy usług fotograficznych składa się z dwóch elementów – ceny i doświadczenia (waga 60 i 40 procent).

Podmioty zainteresowane świadczeniem usług dla DWOT oferty mogą składać do 15 maja do 26. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zegrzu.

Reklama

Komentarze (19)

 1. 4d 44

  Więcej zdjęć w formacji przewidzianej do bycia partyzantką! ;p

 2. Giuś

  Tak mnie zastanawia po co chodzą z policjantami w tzw. patrole! Skoro według prawa są "nikim" Człowieczkiem w zielonym mundurku z brązowym beretem! Nie mają prawa legitymować, staż wiejska to chociaż ma środki przymusu bezpośredniego. Terytolials nie ma prawa dotknąć obywatela, bo jak to zrobi to napaść!!! Sztucznie ktoś bidule jako tło w plątały w covid.

 3. Wrzodzisław

  Oni się nadają - do noszenia krzyża podczas procesji i fotograficznych sesji. I to tyle, jeśli chodzi o kompetencje.

  1. kpt.pchor.WP (12BZmech.) Adrian Krajewski

   Ja tam nie wiem, więc ich nie oceniam. Jedyną realną weryfikacją może być wojna obronna. A na jakiej wiedzy Ty opierasz swoją ocenę WOT?

  2. ktos

   mysle ze wiecej na ten temat maja do powidzenia osoby ktorym WOT pomogl. A ty co zrobiles zeby pomoc swoim rodakom, poza pisaniem komentarzy siedzac na kanapie?

 4. Rezerwista

  Reklamują na sile to pospolite ruszenie Nadają się faktycznie ale do prac fizycznych do rozładunku kopania rowów itd Jak się komuś podoba takie wojsko to łopatek i do boju

  1. Terytorials

   Slabo u nich z tymi zadaniami. Za dużo kobiet e szeregach jest. Ok 20%. Ja, gdy byłem jeszcze we WOT mialem w sekcji az 4 sztuki. W innych podobnie było akcjach . Więc sam widzisz...

 5. BigMenWaw

  Bzdura. W każdej jednostce rzecznik prasowy posiada (powinien mieć) aparat fotograficzny. Ten przetarg, to trfonienie pieniędzy podatników.

  1. Przemek

   Proszę nie być śmiesznym, co z tego, że posiada, skoro nie potrafi zrobić dobrych zdjęć? To nie jest tylko naciśnięcie spustu migawki, trzeba umieć to robić i mieć do tego dar, artystyczną smykałkę

 6. adamus

  Płk Kaliciak dowodzi 200 żołnierzami tj całą brygadą zamiast batalionem zawodowców. Co i kto doprowadzilo do takiego marnotrawienia umiejętności żołnierza ;-)

  1. Zenek

   Te dwie setki zebrały się w 24 godziny i poszły na zadania, w tym czasie jednostka na której obiektach działają zbierała się do roboty....

  2. marian

   Nie dociera, że w zachodniopomorskim wot dopiero zaczyna, a w aktualnej sytuacji przerwano rekrutację?

 7. Smk

  Takie pytanie. Może ktoś wie ile procent na tych zdjęciach to ochotnicy, a ile zawodowy Wot?

  1. Owases

   Ok 10 proc formacji to żołnierze zawodowi. Z czasem jak WOT wytworzy własne kadry, ta liczba będzie maleć. WOT to z założenia formacja ochotnicza.

  2. db+

   To zależy jak się ustawią :) Na 29 stycznia WOT liczyły 23854 żołnierzy, z czego 3676 to żołnierze zawodowi a 20178 niezawodowi. @Owases: armia zawodowa również jest ochotnicza.

  3. marian

   Armia zawodowa jest oczywiście ochotnicza, ale na tych lepszych stanowiskach jest tak ochotnicza jak ochotniczo można zostać prezesem państwowej spółki, sędzią, czy dostać się na studia medyczne.

 8. Paweł

  Mi tam nie przeszkadza że są ów żołnierze ot.. bądź co bądź pomagają ludzią.. Ciekawi mnie ile ludzi ma tyle w sobie empatii żeby w dzisiajszych czasach podczas tej pandemi pomoc drugiemu człowiekowi.. A tak mamy ich.. Robią swoją robotę.. Ja jestem dumny!

 9. Zniesmaczony

  Takie czasy, ale czy żołnierz to jest jakaś miss polonia albo celebrytka z gołym tyłkiem, żeby go zatrudniać do sesji fotograficznych?

  1. marian

   Ale te czasy obowiązują już prawie od stu lat.

  2. Ja

   100 lat temu nie było WOT.

  3. marian

   Ale była promocja wojska.

 10. Piotruś

  Dla mnie to wojska oc ochrona cyrku zwiazek radosny zadeptałby tą nasza plastikową armie w 1 dzień

  1. Gość

   Popieram.

 11. jak w rodzinie

  Wot dobrze prezentuje się na zdjęciach.

 12. Munia

  Po pierwsze to jest WOT formacją prawie paramilitaną nazwa miała być OT jak wiemy. Pracują nie za darmo to też jest istotne nie będę podawał dniówki to nie o to chodzi. Prawdą jest że za dużo tych zdjęć Policja pracuje a nie widać ich personel medyczny jest na pierwszym miejscu a zdjęć jak na lekarstwo.

  1. Wotowiec

   Z tym, że pracują nie za darmo, to bym dyskutował. W tej chwili dniówka to ok. 110zl. Tyle tylko, że będąc skoszarowanym nie dostaje się wypłaty od pracodawcy ( można starać się o wyrównanie ale są pewne limity). Tak więc jeśli ktoś w miarę dobrze zarabia w cywilu to każdy dzień który ,było nie bylo, jest dla niego strata finansową.

  2. BigMenWaw

   Ja ich działania raczej bym zakwalifikował do zadań OC - obrony cywilnej. Poza tym, że noszą umundurowanie polowe to z wojskiem nie mają nic wspólnego.

  3. pomz

   Nie kazdy dobrze zarabial w cywilu. H mnie w batalionie duzo osob dorabia tu. Biora sluzby w nzpr, biuro przepustek, podoficera, dyzurnego i jest kasa za nierobstwo, wielu robi w kancelariach, w roznych esach, sztabie. Zwlaszcza ladne panie okupuja te stanowiska z papierami...byly takie zawodniczki ze braly sluzby, a na rotacje nie chodzily...

 13. Autor

  Jedynie do zdj sie nadaja

  1. Jami

   I noszenia kartonów

 14. Taki tam

  Ciekawe za ile ta reklama ??? Promocja promocją mięsa armatniego ......smutna rzeczywistość współczesnego Wojska Polskiego czyli powtórka z 1939 ......smutne .

 15. Marek

  Hahahaa... Jakie wojsko? Wojska nie trzeba reklamować.

 16. Gadzinowski

  Nie jest to domena jedynie tej formacji. Z ostatniej chwili informacja ze Służby Więziennej - polecenie wprowadzenie działań mających na celu jeszcze większa promocje Służby. Oficerowie prasowi zobowiązani są do zakładania profili FB zakładów karnych i aresztów śledczych, umieszczania na nich ciekawostek, istotnych faktów, informacji mających ukazywać formację w pozytywnym świetle, ukazując jej wkład w walka z COVID 19. Tymczasem ze strony sw.gov.pl calymi tonami wysypują się uszyte, uzyskane, przekazane maseczki, przyłbice, płyny dezynfekujące... itp

 17. Monastyrski

  4 sesji w różnych miejscach kraju z prawami autorskimi do wykorzystania w mediach i bez kosztów dojazdu za 7k brutto? Serio? Chyba jakiś amator się zgodzi, ja dziękuję)

  1. Piotr Jaszczuk

   7 tys. zł to wadium. Cena usługi będzie określona w wyniku przetargu.

 18. Sierż

  Przydzielają nam żołnierzy WOT do patroli interwencyjnych. Najważniejsze są zdjęcia.... Wszystko się rozumie ale jak pojechaliśmy na awanturę domową i zapytali czy mogą sobie zrobić zdjęcie to ręce opadły.

  1. WOTowiec

   Uwierz mi, żołnierzom WOT też nie na rękę są media w takiej ilości. Rozładowujesz Jelcza, albo coś dźwigasz, ewentualnie robisz coś co wymaga koncentracji, a tu ci nad głową biegają z kamerami albo włażą pod nogi z aparatem.

  2. Fred

   Skoro fotograf nad głową Ci przeszkadza to jak się zachowasz jak będziesz miał latające kule nad głową. I już wiem że taka sytuacja nie będzie miała nigdy miejsca ale media jak i sami wotowcy lansują WOT na takich komandosów że wam nie powinny przeszkadzać nawet wybuchające w rękach granaty.

  3. carl fath

   Zgadza się...

 19. P-11 NG/PL (w patriotycznym malowaniui)

  brawo

Reklama