Reklama

Geopolityka

Rosyjski wojskowy zginął w Syrii

fot. syria.mil.ru
fot. syria.mil.ru

Rosyjski doradca wojskowy zginął w prowincji Hama w wyniku ostrzału moździerzowego syryjskich sił rządowych przez bojowników - poinformowało ministerstwo obrony Rosji. Resort podał, że doradca zajmował się szkoleniem personelu sił lądowych Syrii. 

Wchodzący w skład grupy rosyjskich doradców wojskowych w Syrii kapitan Nikołaj Afanasjew zginął "w rezultacie niespodziewanego ostrzału moździerzowego" - powiadomiło ministerstwo w komunikacie we wtorek późnym wieczorem.

Według oficjalnych danych od 30 września 2015 roku, kiedy rozpoczęła się operacja sił zbrojnych Rosji w Syrii, zginęło w tym kraju 34 rosyjskich wojskowych. Zachodnie źródła utrzymują, że dane te są zaniżone. Po raz ostatni resort obrony w Moskwie poinformował o śmierci swego żołnierza w Syrii w maju.

Doniesienia o poległych w Syrii żołnierzach, niepotwierdzane oficjalnie przez ministerstwo obrony Rosji, pojawiają się w mediach, które także informują o stratach w Syrii wśród osób wynajętych przez rosyjskie tzw. prywatne firmy wojskowe. Działalność najemnicza jest zabroniona przez rosyjskie prawo.

PAP - mini

Reklama

Komentarze (7)

 1. Pilot

  Ile ich naprawdę zginęło to nigdy się nie dowiemy. Jak na Ukrainie.

 2. Waniek

  Głupio tak zginąć w sumie nie wiadomo za co, nawet to nie była obrona Ojczyzny. Oficjalnie za walkę z "terrorystami" ktokolwiek to jest, nieoficjalnie z Kurdami , którzy walczą o swoje istnienie i swoją państwowość. A generalnie za biznesy jakie prowadzi Putin bynajmniej nie w interesie społeczeństwa rosyjskiego ale w swoim i swoich znajomków. Przykra i niepotrzebna śmierć.

  1. Bardzo ciekawy odpowiedzi

   Zginął w obronie ostatniego sojusznika Rosji w regionie i ostatniej zagranicznej rosyjskiej bazy wojskowej. A za co Polacy ginęli w Iraku i Afganistanie?

 3. Donieck

  Jeden wróg mniej

  1. Marek

   Też nie przepadam za polityką prowadzoną przez Rosję, ale na razie wojny z nią nie toczymy. Pojechał chłopak i zginął tak jak ginęli nasi w Afganistanie. Szkoda mi człowieka.

 4. realista

  No i za co ten gość się bił w Syrii?

 5. chorąży

  Życie żołnierza. Cześć Jego pamięci!

 6. sojer

  Rekordowo długie zawieszenie broni, które skończyło się zanim prezydent USA wrócił do USA...

 7. patrze

  Jest wojna - są i zabici ?

Reklama