Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MBDA z biurem w Warszawie

Europejski koncern MBDA otworzył w Warszawie. Uroczystość uświetnił swoją obecnością ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott. Podczas otwarcia goście otrzymali możliwość poznania symulatora wyrzutni rakiet przeciwpancernych Enforcer. 

Przedstawicielstwo zostało otwarte w obecności polskich interesariuszy MBDA oraz przedstawicieli rządów państw macierzystych rakietowej grupy. MBDA jest wspierane przez rządy Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii.  Biuro mieście się w budynku Ethos przy Placu Trzech Krzyży 10/14. 

Paul Stanley, Wiceprezes MBDA ds. Eksportu na Europę, powiedział: „Biuro to stanowi namacalny  dowód intencji MBDA zarówno wobec polskiego klienta, jak i naszych partnerów przemysłowych w Polsce. Wzmacnia także zobowiązanie podjęte przez nas, gdy podpisaliśmy strategiczną umowę partnerską z Polską Grupą Zbrojeniową”.

Brytyjski Minister ds. Zamówień Obronnych, Stuart Andrew, wyraził poparcie dla tego kroku mówiąc: „Otwarcie nowego biura w Warszawie pokazuje, że jesteśmy zdecydowani pracować ramię w ramię z Polakami, aby zapewnić bezpieczeństwo regionu w obliczu zagrożeń, z którymi nasze kraje mają do czynienia. Posiadanie wspólnych systemów rakietowych do ochrony naszych żołnierzy na polu bitwy wzmocni wspólne ćwiczenia wojskowe, pozwoli naszym przemysłom współpracować, a w ostateczności umożliwi naszym żołnierzom braterską walkę o bezpieczniejszy świat”.

Działania MBDA w potencjalnego transferu technologii rakietowych do Polski ułatwia podpisany w zeszłym roku brytyjsko-polski traktat obronny. W ofercie europejskiego koncernu znajdują się m.in. lekki pocisk przeciwpancerny Enforcer, pocisk przeciwpancerny MMP, rakiety powietrze-ziemia Brimstone czy pociski przeciwlotnicze CAMM/CAMM-ER proponowane polskiemu ministerstwu obrony w programie Narew. 

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (1)

  1. KrzysiekS

    Zawsze byłem za wyborem CAMM ale cała technologia łącznie z aktywnym systemem radiolokacyjnego naprowadzania rakiet.

Reklama