Przemysł Zbrojeniowy
Cyfrowa inżynieria wsparciem dla planowania misji
Powodzenie działań, w których kluczowym czynnikiem jest zaplanowanie i kontrola nad poruszaniem obiektu, nigdy nie zależą od jednego czynnika. Cyfrowa inżynieria misji pozwala integrować działania i umożliwia uniknięcie błędów. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie każdy defekt to wielomilionowe straty, a opóźnienia przynoszą krytyczne problemy.
Artykuł sponsorowany
Bez względu na to, czy działania odbywają się w morzu, powietrzu, na ziemi czy kosmosie, precyzyjne zaplanowanie i przewidywanie sytuacji krytycznych jest kluczowe. 29 kwietnia o godz. 10:00 zapraszamy do udziału w webinarze pod patronatem Defence24.pl. Będzie dotyczył inżynierii planowania misji i zapobiegania krytycznych błędów podczas ich trwania https://bit.ly/3xcOdmX
Czym jest cyfrowa inżynieria misji?
Cyfrowa inżynieria misji wykorzystuje oprogramowanie łączące w sobie możliwość modelowania, symulacji, testowania i analizy. Znajduje zastosowanie w branży lotniczej, obronnej, telekomunikacyjnej, kosmicznej. Pozwala ocenić efekt każdej wprowadzonej zmiany i znaleźć problemy, zanim staną się kryzysem. Narzędzie umożliwia mierzenie wydajności systemu od pierwszych planów do finalnej realizacji zadania.
Technologia ta używana jest w bardzo szerokim zakresie od systemów powietrznych, modelowania systemów komunikacyjnych, czujników elektrooptycznych i na podczerwień. Wykorzystywana jest także w analizie geoprzestrzennej, systemach rakietowych czy radarowych.
Spójna integracja działań
Bardzo ważnym elementem technologii jest platforma Systems Tool Kit (STK), służąca analizom i wizualizacji złożonych systemów. Dzięki faktowi, że pracownicy mogą umieszczać projektowane modele i komponenty we wspólnym środowisku, możliwe staje się sprawdzenie współdziałania tych komponentów w ramach planowanych działań.
Minimalizacja ryzyka związanego z niepowodzeniem
Wykorzystanie symulacji komputerowej pozwala na zweryfikowanie, czy planowana konfiguracja umożliwia osiągnięcie zakładanych wymagań. Już na wczesnym etapie pracy daje to pole do wykrycia potencjalnych błędów w wyborze podsystemów lub koncepcji misji. To z kolei przekłada się na korektę błędnych założeń, zmniejszenie ryzyka opóźnień czy strat. Ponadto szybka i przewidywalna realizacja przedsięwzięć otwiera możliwości podniesienia ich rentowności.
Przejrzystość i czytelność złożonych koncepcji planowania misji
STK zapewnia modelowanie bardzo złożonych zadań z wykorzystaniem statków powietrznych, satelitów, pojazdów lądowych i wodnych wyposażonych z różnego typu skanery, elementy systemów łączności. Działają one w wiernie odwzorowanych warunkach środowiskowych, z uwzględnieniem czasu. Co istotne, symulacje i wyniki analiz przedstawiane są w formie dynamicznych wizualizacji 3D, filmów lub grafik. Ta forma prezentacji pozwala na czytelne zakomunikowanie istotnych cech systemów czy koncepcji misji potencjalnym klientom, użytkownikom i partnerom.
Dowiedz się więcej o technologii, która umożliwiającej uniknięcie krytycznych błędów podczas misji.
Webinar pod patronatem Defence24.pl pt. “Inżynieria planowania misji na morzu, lądzie, w powietrzu i kosmosie” odbędzie się 29 kwietnia o godz. 10:00.
Wezmą w nim udział: Przemysław Turos – Topologic Consulting, agent firmy AGI, Jair Gonzalez – Technical Manager w Ansys oraz dr inż. Marek Szymczak – specjalista ds. aplikacji w Symkom.
Rejestracja i szczegóły https://bit.ly/3xcOdmX
Artykuł sponsorowany
"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie