Siły zbrojne

Niebezpieczna konfrontacja samolotów USA i Rosji. Amerykanie publikują zdjęcia

Fot. U.S. EUROPEAN COMMAND
Fot. U.S. EUROPEAN COMMAND

Amerykańskie dowództwo w Europie EUCOM ujawniło zdjęcia, na których wyraźnie widać niebezpieczne zbliżenie rosyjskiego myśliwca Su-27 do samolotu rozpoznania elektronicznego RC-135U amerykańskich sił powietrznych.

Opublikowane zdjęcia wyraźnie pokazują, że rosyjski pilot nie dokonywał rutynowego rozpoznania, ale próbował przestraszyć amerykańskich lotników zbliżając się na bardzo bliską odległość do ich samolotu. Dowództwo U.S. European Command zdecydowało się na ujawnienie fotografii, by nikt już nie lekceważył tego zdarzenia.

Czytaj też: Niebezpieczne manewry nad Bałtykiem. Su-27 metr od zwiadowcy USA.

Amerykanie podkreślają, że Su-27 zbyt szybko zbliżał się do RC-135U, a także fakt, iż rosyjski pilot niedostatecznie panował wtedy nad swoim myśliwcem. Przypomnijmy, że incydent miał miejsce nad Bałtykiem 19 czerwca 2017 r., dzień po zestrzeleniu syryjskiego samolotu Su-22 przez amerykański myśliwiec F/A-18 Super Hornet.

Fot. U.S. EUROPEAN COMMAND

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.