Netanjahu: w Warszawie będziemy koncentrować się na Iranie

13 lutego 2019, 12:28
depBIG120219
Premier Izraela Benjamin Netanjahu przed odlotem do Warszawy / fot. Amos Ben Gershom, GPO

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył we wtorek dziennikarzom przed odlotem do Warszawy na konferencję poświęconą pokojowi i bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie, że spodziewa się, iż uczestnicy skoncentrrują się na sprawie Iranu.

Jak powiedział izraelski premier, problem Iranu "jednoczy Izrael, Stany Zjednoczone i wiele krajów na świecie". Dodał też, że nie sądzi aby na konferencji w Warszawie przedmiotem dyskusji był plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu opracowany przez rząd USA. Raczej - dodał - kraje uczestniczące w konferencji skupią się na "najważniejszym problemie dla naszego bezpieczeństwa, czyli na Iranie".

Jak relacjonuje Associated Press, Netanjahu podkreślił, że jego kraj posiada "bardzo dobre stosunki" z każdym krajem regionu "z wyjątkiem Syrii".

Działamy każdego dnia, także wczoraj, przeciwko Iranowi. Cały czas. Przeciwko Iranowi i jego próbom okopania się w rejonie

Benajmin Netanjahu, premier Izraela, o działaniach Izraela w Syrii

Według komunikatu armii syryjskiej poniedziałkowy atak dokonany w położonej na południu kraju prowincji Quneitra, spowodował jedynie straty materialne. Jak podkreśla AP, Izrael nasila ataki na cele w Syrii przed wyborami, które odbędą się w kwietniu.

W rozpoczynającym się w środę w Warszawie spotkaniu ministerialnym na temat budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie weźmie udział ok. 60 państw. Stany Zjednoczone wraz z Polską są współorganizatorami konferencji. Iran nie został zaproszony.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
Łukasz
czwartek, 14 lutego 2019, 09:14

Izrael cudzymi rękoma pozbył się Iraku (1mln żołnierzy) i Syrii (1mln żołnierzy), teraz próbuje z Iranem, pozostaje jeszcze Turcja (na razie potrzebna)

Maciej
czwartek, 14 lutego 2019, 00:34

Ojejku.Aj! bedziemy mogli teraz bez sumeinia atakować to spokojne państwo! Dobrze ze wskazał cel,świat nie ma sumienia!!!

woit
środa, 13 lutego 2019, 22:35

Przyjechał po kolejną ratę w ramach ustawy 447, a że kasy w Polsce brak to będziemy spłacać w naturze, tj.uczestnicząc w awanturze z Iranem lub organizować w naszym kraju darmowe spędy dla pejsatych, pod auspicją USA.

SKW
środa, 13 lutego 2019, 16:36

głównym celem konferencji w Warszawie jest zmontowanie koalicji Is i Arabii Saudów przeciw Iranowi ! dodatkowo vice prezydent USA pyta polaków o postępy w sprawie ustawy 447 , o czym w ogóle nikt nie mówi .....

rr
środa, 13 lutego 2019, 14:21

Agendą Izraela jest bardziej wrobienie Polski w konflikt na Bliskim Wschodzie niż rzeczywista dyskusja o problemach. Legitymizacja wojny, niestety Polska bierze w tym udział jako narzędzie

Odyn
środa, 13 lutego 2019, 13:54

""Netanjahu podkreślił, że jego kraj posiada "bardzo dobre stosunki" z każdym krajem regionu "z wyjątkiem Syrii". "" To jakiś żart ? Nawet 5 letnie dziecko nie uwierzyło by takie bajki. To jest klasyczny trik jak zrobić sobie wroga i my w to wchodzimy.

Tweets Defence24