Reklama

Geopolityka

Prezydent Biden rozmawiał z prezydentem Dudą na temat wsparcia Ukrainy i wschodniej flanki NATO

Autor. White House

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał w środę z prezydentem Polski Andrzejem Dudą m.in. na temat wsparcia obu krajów dla Ukrainy - przekazał w komunikacie Biały Dom. Biden miał również podkreślić zobowiązania USA dotyczące bezpieczeństwa Polski i wschodniej flanki NATO

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Nawiązując do wizyty prezydenta Bidena w Polsce w marcu, przywódcy potwierdzili wspólne zobowiązanie do dalszego wzmacniania naszej współpracy dwustronnej w sprawach bezpieczeństwa i gospodarki. Omówili też ich trwające wsparcie dla narodu i rządu Ukrainy w odpowiedzi na rosyjską agresję" - napisano w oświadczeniu wydanym po rozmowie telefonicznej.

Biden miał również podkreślić zobowiązania USA do zapewnienia bezpieczeństwa Polski i wschodniej flanki NATO oraz życzył udanego szczytu Bukareszteńskiej Dziewiątki (B9), forum państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Reklama

Czytaj też

Czytaj też

Według Kancelarii Prezydenta RP, Duda i Biden mówili też o terminach kolejnych swoich rozmów, w tym podczas szczytu NATO w Madrycie, zaczynającego się 28 czerwca.

"Prezydenci z pewnością spotkają się w Madrycie. Co do wcześniejszych spotkań - nie wiem. Wiem, że na pewno są planowane kolejne rozmowy telefoniczne" - powiedział szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (4)

 1. Ma_XX

  czyli oddamy to co jeszcze mamy a dostaniemy obietnicę - jak w 1939 roku

  1. Darek

   Dokładnie tak Wańka…. wy w pitrze wszystko ,,wiecie”.

 2. DON MARZZONI

  Na takim szczeblu ustala się ogólniki, a szczególy wykonuje niższy szczebel administracji, chyba że zatwierdzają już coś, co zostało uzgodnione niżej. Z treści artykułu nie wynika żaden konkret, ale prezydencji nie dzwonią co zasady z pierdołami. A te ogólniki są już dawno ustalone. Mniemam, że zatwierdzono konkrety.

 3. Antonioo

  Ile i jakie wsparcie wyślą Amerykanie? To przecież jest wojna o ich hegemonię. Może by nam przekazali Abramsy za darmo albo najlepiej technologię produkcji silników, przekładni, żebyśmy sami mogli budować czołgi. USA powinno się bardziej wykazać!

 4. szczebelek

  Zwykła rozmowa, gdyby ustalili ze Biden wyśle Austina i Blinkena do Polski by coś podpisali to byłoby konkrety.

Reklama