Reklama

Geopolityka

Amerykański podsekretarz obrony zakażony koronawirusem po spotkaniu z ministrem obrony Litwy

Fot:Department of Defense
Fot:Department of Defense

Pełniący obowiązki podsekretarza obrony ds. polityki USA Anthony Tata miał dodatni wynik testu na obecność koronawirusa po tym, gdy spotkał się z ministrem obrony Litwy Raimundasem Karoblisem - podał w czwartek Pentagon.

Jak powiedział rzecznik ministerstwa obrony Jonathan Hoffman, po tym, gdy ambasada Litwy przekazała informację o infekcji ministra Karoblisa, testom poddano także innych wysokich rangą urzędników Pentagonu, w tym p.o. szefa resortu Christophera Millera oraz ministrów ds. armii, marynarki wojennej i sił powietrznych.

Karoblis był z wizytą w Waszyngtonie w ubiegłym tygodniu.

Rzecznik przekazał, że ministerstwo wykonuje obecnie testy wszystkim osobom, z którymi miał kontakt zakażony gość.

Tata jest jednym z nowo mianowanych urzędników Pentagonu, który objął stanowisko nr 3 w hierarchii ministerstwa w wyniku serii zwolnień czołowych urzędników - w tym szefa resortu Marka Espera - już po przegranych przez prezydenta Donalda Trumpa wyborach. 

Gen. Tata jest bliskim współpracownikiem otoczenia prezydenta Trumpa. Po ukończeniu trwającej 28 lat służby w US Army (ukończył West Point w 1981 roku, był m.in. dowódcą brygady w 101 Dywizji Desantowo-Szturmowej i batalionu w 82 Dywizji Powietrznodesantowej) był komentatorem telewizji Fox News, a także autorem serii powieści o tematyce militarnej. Natomiast w trakcie czynnej służby uczestniczył w operacjach na Bałkanach, Panamie, Haiti i w Afganistanie.

PAP/Defence24.pl

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama