Wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Szef MON na kwarantannie; Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej potwierdziła w próbkach Nawalnego nowiczok; Reforma służb specjalnych po rekonstrukcji rządu?

Szef MON Mariusz Błaszczak. Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl
Szef MON Mariusz Błaszczak. Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Super Express, „Minister na kwarantannie”: Po nominacji w Pałacu Prezydenckim okazało się, że szef resortu obrony narodowej miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. „Wczoraj rano Błaszczak poinformował, że po stwierdzeniu zakażenia u generała dywizji Jarosława Gromadzińskiego (49 l.), dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej, poddał się kwarantannie i wykonuje obecnie swoje obowiązki z domu. Dodał, że nie ma objawów, które wskazywałyby na chorobę COVID-19.”


Andrzej Łomanowski, Rzeczpospolita, „Nowiczok po nowemu”: Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej potwierdziła, że Aleksiej Nawalny został otruty w Rosji gazem bojowym nowiczok. „W specjalnym raporcie organizacja nadzorująca wykonanie międzynarodowej konwencji zakazującej produkcji i składowania broni chemicznej stwierdziła, że w próbkach pobranych od rosyjskiego opozycjonisty wykryto elementy wskazujące na nowiczoka”


Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak, Dziennik Gazeta Prawna, „Rząd szykuje program i dalej się zmienia”: Po rekonstrukcji rządu mówi się nieformalnie o reformie służb specjalnych. „Konieczne mogą być nowe ustawy, by dokończyć zmiany w Radzie Ministrów. Szykowany jest pakiet programowy. Jednym z pomysłów jest reforma służb specjalnych. Wzrośnie rola nieformalnego prezydium, czyli premiera i wicepremierów, oraz komitetu bezpieczeństwa, którym ma kierować Jarosław Kaczyński”


Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.