Zmiana na czele Agencji Mienia Wojskowego

1 września 2020, 11:58
fot. CO MON
Fot. CO MON
Reklama

Szef MON Mariusz Błaszczak powołał Agnieszkę Bolestę na stanowisko prezesa Agencji Mienia Wojskowego.

Jak podkreśla rzeczniczka AMW Małgorzata Weber, nowa prezes Agencji jest doświadczonym menedżerem i urzędnikiem państwowym z 20-letnim stażem. W latach 2005-2007 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska, następnie doradcą technicznym w Najwyższej Izbie Kontroli oraz dyrektorem Centrum Personalizacji Dokumentów w MSWiA, a przez ostatnie dwa lata zarządzała spółką AMW TBS KWATERA.

Obecnie kierownictwo Agencji Mienia Wojskowego stanowią trzy osoby. Dotychczasowy p.o. prezes Dominik Zaremba kontynuował będzie pracę na stanowisku zastępcy prezesa Agencji odpowiedzialnego za zagospodarowanie nieruchomości i zakwaterowanie. W składzie kierownictwa Agencji Mienia Wojskowego pozostaje też drugi z zastępców – Piotr Jastrzębski, który nadzoruje obrót specjalny i gospodarkę mieniem ruchomym. Poniżej życiorys nowej prezes Agencji Mienia Wojskowego.

Agnieszka Bolesta jest absolwentką Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. W latach 2002-2005 była dyrektorem Biura Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, następnie (2005–2007) podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska. Od 2008 r. przez osiem lat była doradcą technicznym w Najwyższej Izbie Kontroli, a następnie dyrektorem (2016-2018) Centrum Personalizacji Dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W latach 2018-2020 objęła stanowisko prezesa zarządu jednej ze spółek Agencji Mienia Wojskowego — AMW TBS KWATERA. Spółka KWATERA administruje zasobem mieszkaniowym na potrzeby sił zbrojnych RP o łącznej powierzchni ponad 3 mln m². Zarządza ona ponad 32 tys. lokali, specjalizując się w obsłudze mieszkań służbowych (także wojskowych) i na wynajem.

Ukończyła między innymi studia podyplomowe z zakresu: zarządzania w administracji publicznej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego, studia podyplomowe z zakresu badania sprawozdań finansowych jednostek sektora finansów publicznych w Polskiej Akademii Nauk oraz studia podyplomowe Cyberbezpieczeństwo na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Należała do grona założycieli Stowarzyszenia na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, gdzie w latach 2000-2002 pełniła funkcję sekretarza zarządu stowarzyszenia.

Złożyła z wynikiem pozytywnym egzaminy: dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa (2004), do Państwowego Zasobu Kadrowego (2007) oraz z wynikiem bardzo dobrym — egzamin kontrolerski (2010).

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
Marek
wtorek, 20 kwietnia 2021, 11:05

Zmieniają się prezesi AMW, zmieniają się dyrektorzy oddziałów, a tysiące zbędnych wojsku nieruchomości latami gnije. Tereny i budynki nie są użytkowane, ani wynajmowane. Nie przynoszą dochodów, a na dodatek kosztowne jest ich utrzymanie. Rocznie - setki milionów złotych w błoto!

Mgr
środa, 2 września 2020, 07:13

Jedyną kwalifikacja do stanowisk jest to że są członkami jedynej słusznej partii

Patriota
wtorek, 1 września 2020, 16:53

Rozumiem że tymi zmianami będziemy bronić polski bo nie żołnierze ze sprzętem którego porrzebuja

gibon
wtorek, 1 września 2020, 15:12

Przyjechałem do Lublina do A.M.W a tam otwarte tylko w wtorek , czwartek ze względu na ,Covid .Na necie nawet info nie było . 28 pln za bilet w plecy .Brak organizacji.

rozbawiony
wtorek, 1 września 2020, 14:18

Toż to już druga po Covid 19 epidemia . Zmiany , zmiany a wraz z nimi rośnie proporcjonalnie siła naszego wojska . Pod względem rotacji stanowisk w przemyśle zbrojeniowym i armii na pewno jesteśmy w czołówce światowej .

Tweets Defence24