Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Works 11 dostarczy amunicję dla GROM

Karabin napędowy M134D-HHB firmy Dillon Aero, Fot. A.Hładij/Defence24.pl
Karabin napędowy M134D-HHB firmy Dillon Aero, Fot. A.Hładij/Defence24.pl

Spółka Works 11 wygrała postępowanie przetargowe na dostawę do JW GROM amunicji 7,62x51 mm nb. DA 165 do km M134 Minigun. 

7 listopada JW GROM poinformowała o zakończeniu postępowania na zakup nieokreślonej ilości amunicji 7,62x51 nb. 165 przeznaczonych do karabinów maszynowych typu M134 Minigun. Broń tego typu znajduje się na wyposażeniu jednostki od 2015 roku i jest stosowana na pojazdach typu Hummer, samochodach terenowych i na łodziach specjalnych.

Czytaj także: Works 11 testuje sprzęt dla jednostek specjalnych w Nowej Dębie [Defence24.pl TV]

W przetargu, który rozpoczął się w czerwcu br., wziął udział tylko jeden oferent – spółka Works 11. W związku z tym, iż cena zaproponowana przez katowicką spółkę była niższa od proponowanej przez GROM początkowej wartości zamówienia, katowicka firma otrzymała zgodę na udzielenie zamówienia. Ilość i szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, które ze względu na poufny charakter informacji przekazano wyłącznie wykonawcy. Podany został tylko termin realizacji umowy, który zaplanowano na listopad 2017.

M134 Minigun to karabin maszynowy w systemie Gatlinga, wyposażony w wiązkę 6 luf, której obrót zapewnia chłodzenie niezbędne dla bezpiecznego działania i umożliwia prowadzenie ognia z szybkostrzelnością teoretyczną od 3 do 6 tys. strzałów na minutę.

Oglądaj też: Works 11 testuje sprzęt dla jednostek specjalnych w Nowej Dębie [Defence24.pl TV]

Reklama

Komentarze (1)

 1. Zen

  Dlaczego amunicja kupowane jest przez pośrednika?

  1. BA Baracus

   Bo od producenta się nie da.

  2. marceli

   Bo jest przedstawicielem producenta.

Reklama