Wojna na Ukrainie
Skąd brać sprzęt dla Ukrainy? [ANALIZA]
W ciągu niespełna dwóch lat Ukraina pochłonęła olbrzymie ilości uzbrojenia zmagazynowanego w różnych zakątkach globu, stając się istnym muzeum sprzętu wojskowego z bieżącego i poprzedniego stulecia. Jednak Zbrojne Siły Ukrainy wciąż mają ogromne potrzeby. Gdzie na świecie kryje się sprzęt, który mógłby zostać dla nich pozyskany?
- Gdzie kryją się jeszcze zasoby sprzętu, który mógłby wesprzeć walczącą Ukrainę?
- Amerykańskie "lekkie pancerze"
- Kanadyjskie M113 i Kojoty
- Zestawy przeciwlotnicze od Greków
- Skarby z magazynów Maroka i Jordanii
Ukraina otrzymuje sprzęt nie tylko z Zachodu, ale też z wielu innych zakątków świata, choćby z Pakistanu, Jordanii, Australii, Serbii czy Iranu. Podarunki pochodzą nie tylko z zasobów magazynowych różnych sił zbrojnych, ale też bywa to uzbrojenie przejmowane i przekazywane przez państwa trzecie. Za przykład może posłużyć irańska amunicja i broń strzelecka zdobyta przez Amerykanów na Bliskim Wschodzie, po czym przekazana Ukrainie. Innym źródłem uzbrojenia dla Kijowa są podmioty prywatne. Wiele z nich dysponuje pojazdami kupowanymi z wojskowego demobilu często za ułamek rzeczywistej wartości. Tu można przytoczyć eks-belgijskie armatohaubice samobieżne M109A4 czy brytyjskie transportery opancerzone FV103.
Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.
"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie