Reklama

Wojna na Ukrainie

Rosji wyczerpują się zapasy uzbrojenia

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

Rosja podczas wojny na Ukrainie znacznie wyczerpała swoje zapasy uzbrojenia i nie jest w stanie szybko ich uzupełnić i prawdopodobnie dlatego negocjowała dostawy z Iranem i Koreą Północną - pisze amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Eksperci zaznaczają, że środowy apel prezydenta Rosji Władimira Putina o konkurencyjność rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego jest oderwany od rzeczywistości rosyjskiego łańcucha dostaw i problemów bazy zbrojeniowej.

Czytaj też

Jak podkreślają, wezwania Putina kontrastują z niedawnymi doniesieniami na temat zakupu przez Rosję uzbrojenia z Iranu i Korei Północnej.

Reklama

ISW przypomina, że w środę rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby powiedział, iż Korea Północna dostarcza Rosji znaczące ilości amunicji artyleryjskiej.

Czytaj też

Analitycy think tanku oceniają, że irańskie dostawy dronów i możliwe dostawy pocisków balistycznych do Rosji najprawdopodobniej jeszcze zwiększą rosyjską zależność od wyprodukowanych w Iranie systemów uzbrojenia.

Rosja prawdopodobnie negocjowała dostawy z Iranem i Koreą Północną, bo znacznie wyczerpała swoje zapasy uzbrojenia i nie jest w stanie szybko ich uzupełnić - czytamy.

Czytaj też

"To, że Rosja polega na odizolowanych i objętych sankcjami państwach w kwestii kluczowych systemów uzbrojenia, nie koreluje z żądaniem Putina, by rosyjski przemysł zbrojeniowy stał się wysoce konkurencyjny i zaspokajał potrzeby rosyjskich sił zbrojnych w najbliższej przyszłości" - podsumowują analitycy.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (5)

 1. rwd

  Za dwa lata usłyszymy, że Rosji wyczerpują się zapasy uzbrojenia. Nie ma co kierować się pobożnymi życzeniami, co innego bałagan w logistyce, to jest u nich normą zwłaszcza w czasie wojny.

 2. opozycja

  Z Punktu widznia IZreala - to ze Iran sprzedaje Rosju bezzagowce to plus- w razie W- Iran bedzie mial mniej na IZreal. TAk wiec z punktu widznia Izeala to nawet dobrze i im dluzej wojna trfa tym dla izeala lepiej. Pownni sie modlic o to pod sciana placzu.

 3. Janeczka ze wsi Warszawa

  Tak, tak. A Putlera zabiją młotkiem, nawet wiadomo kto. Takie sensacje to ja czytam już od kwietnia. Ciekawe tylko kto i po jaki grzyb pisze takie bzdury? Bo to nawet nie jest propaganda, to zwyczajny bełkot. Każdy, kto się interesuje wojskowością wie że rosyjska broń jest jaka jest ale zdolności produkcyjne amunicji Rosja ma wieksze niż całe NATO razem wzięte więc jeśli komukolwiek skończy się amunicją to najprędzej Amerykanom. Bo nam już dawno się skończyła. Nie bez powodu Pentagon wręcz błaga Kanadę o zwiększenie produkcji amunicji 155 mm.

  1. Pirat

   „zdolności produkcyjne amunicji Rosja ma wieksze niż całe NATO” Tak? A kto tak powiedział?

  2. Dada81

   Tak tak, Janeczko z Warszawy, a faktycznie pewnie Tatiano z Petersburga, a te zakupy amunicji w Iranie i u Kima to tak dla jaj...

  3. AVI

   Zauważyłbym jednak, że ilość wystrzeliwanej przez rosjan amunicji zdecydowanie spadła w porównaniu z lipcem czy sierpniem

 4. Pirat

  Cześć wystrzelali, drugą cześć HIMARS zniszczyły.

 5. szczebelek

  Wydrenowali magazyny we FR to zaczęli brać z Białorusi, ale tam też już krucho, więc wydrenują Kima, a przemysł zbrojeniowy Iranu zarobi.

Reklama