Reklama

Wojna na Ukrainie

Holandia przeznaczy 2 mld euro na wsparcie Ukrainy

Autor. ArmiaInform/CC BY SA 4.0

Ustępujący gabinet premiera Holandii Marka Ruttego zapisał na pomoc Ukrainie w przyszłorocznym budżecie państwa 2 mld euro - poinformowała w piątek minister obrony Kajsa Ollongren.

Reklama

”Tak znaczącą kwotą wysyłamy Rosji jasny sygnał: Ukraina mogła i może nadal na nas liczyć” – przekazała dziennikarzom szefowa resortu obrony. Pismo w sprawie pomocy, podpisane oprócz Ollongren także przez minister spraw zagranicznych Hanke Bruins Slot oraz szefową resortu handlu zagranicznego i pomocy rozwojowej Liesje Schreinemacher, trafiło już to parlamentu.

Reklama

Jak wynika z dokumentu środki zostaną przeznaczone głównie na pomoc wojskową, a także na pomoc w odbudowie kraju oraz ściganie rosyjskich zbrodni wojennych. ”Rząd realizuje obietnicę złożoną Ukrainie latem ubiegłego roku podczas szczytu NATO w Wilnie” – czytamy w piśmie ministrów.

Czytaj też

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

  1. rwd

    Ten sam premier, który finansował budowę NS2 teraz finansuje Ukrainę. Gdy Rosjanie zestrzelili samolot z Holendrami na pokładzie, wykłócał się z Moskwą o procentowy udział w gazowym biznesie.

  2. Marian L

    Odnoszę wrażenie że to zemsta za zestrzelenie tego samolotu pasażerskiego z ich obywatelami.

Reklama