Reklama

Wojna na Ukrainie

Co dzieje się pod Biełgorodem? „Pozdrowienia z Bachmutu” i grupa dywersyjna

Autor. t.me/russianvolunteercorps

Ukraiński dziennikarz Andrij Caplijenko opublikował kadry pokazujące - jak podał - rosyjskie przejście graniczne w rejonie (powiecie) grajworońskim w obwodzie biełgorodzkim; na nagraniu widać napis „pozdrowienia z Bachmutu” i uzbrojonego wojskowego.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W komentarzu Caplijenko napisał także o "chłopcach z RDK" (Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego), którzy - według jego słów - "już drugą dobę czują się jak w domu w obwodzie biełgorodzkim".

Czytaj też

Radio Swoboda (rosyjska redakcja Radia Wolna Europa/Radia Swoboda) zauważa, że w ciągu minionej nocy rosyjskie służby siłowe "nie zdołały sobie poradzić z grupą dywersyjną w obwodzie biełgorodzkim". W ten sposób dziennikarze interpretują słowa szefa obwodu biełgorodzkiego Wiaczesława Gładkowa, który poinformował we wtorek rano, że trwa operacja służb, a mieszkańcy nie powinni na razie wracać do domów. Gładkow powiedział, że ewakuowano mieszkańców z dziewięciu miejscowości, w tym z Grajworonu.

Reklama

Czytaj też

W poniedziałek ugrupowania określające się jako Rosyjski Korpus Ochotniczy i Legion Wolnej Rosji oświadczyły, że przekroczyły granicę i "wyzwalają" spod panowania władz rosyjskich miejscowości przygraniczne. Ukraiński wywiad wojskowy (HUR) oświadczył, że grupy te "prowadzą operację w rosyjskim obwodzie biełogrodzkim", co jest "konsekwencją agresywnej polityki reżimu Putina i inwazji wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy".

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (5)

 1. ostatni

  A co sadzicie o takich 2 tezach .1- dawnaie naszej broni dla partzantow nie do konca jest logiczne (nawet USa dajac np f16 zatsrzega ze nie do atakwania rosji) chyba ze my nie milsmy na to wplwu. A jesli tak to uWAGA 2)- Co jesli Ukraina na umyslnie chce sprwakowac Polske do uczualu w wojnie? Z ich puntui widniz to duzy kraj po ich stronie. Czyz nie prosty i genialny plan?

 2. Jerzy

  Trzeba przyznać, że mają jaja - o ile jeszcze Ukraińcy mogą liczyć na powrót z ew. niewoli, to oni raczej już nie.

  1. TIGER

   No totalnie, Kadyrow już pewnie ćwiczy strzelanie z czołgów do manekinów

  2. ostatni

   Dokadnie. Chyba ze juz nie maja.

 3. Rusmongol

  Jeden z humanistów rządzących 4 Rzeszą rosyjską stwierdził że ludzi atakujących bielgorod powinno się na miejscu zabijać i nie brać do niewoli. Chłop oficjaknie nawołuje do zbrodni wojennych. Ale tu jest pytanie co powinni Ukraińcy robić z tą mongolska dzicza z kacapi która ich napadła i która ma takich szefów jak yen faszyzujacy knypel i jego pan carek zbrodniarz z kgb....

  1. ostatni

   Ale emocji:)

 4. Rusmongol

  Chłopaki wzięli się za defaszyzacje 4 rzeszy cara z kgb. No i wyzwalają Rosjan spod reżimu tych agentur cz@snkowyvh.

 5. leiter84

  Pytanie po której stronie tak naprawdę walczy ten cały Legion Wolnej Rosji i co niby miała wnieść taka głupia akcja? Stracili mnóstwo sprzętu, trochę ludzi, pokrzyczeli i wrócili. Co miałaby na tym zyskać strona ukraińska?

  1. Pat

   Jedyny cel jaki mogła mieć ta akcja to odwrócenie uwagi od utraty Bachmutu i ciągłych pytań co z kontrofensywą..

  2. ostatni

   Zadnej strony. Akcja ukraincow nawpewno nie sa to Rosjanie

  3. Monstera

   leiter84 wygrywa konkurs na najgłupsze pytanie tygodnia. Tu nie trzeba być wielkim strategiem żeby wiedzieć po co jest ta akcja. A no po to, żeby rosjanie przerzucili w ten rejon (i inne pograniczne) jakieś jednostki wojskowe. Skąd je wezmą? A no z Donbasu. Im mniej jednostek rosyjskich w Ukrainie, tym łatwiej Ukraińcom będzie przeprowadzić kontrofensywę. Akcja jest piękna w swojej prostocie i miejmy nadzieję skuteczna.

Reklama