Marines ćwiczą zimową jazdę po Europie [FOTO]

16 lutego 2021, 12:06
usmc norwegia 1
Fot. lance cpl. Patrick King
Reklama

W bazie Setermoen na północy Norwegii odbyło się taktyczne szkolenie kierowców, które polegało m.in. na kierowaniu pojazdami na oblodzonej nawierzchni.

W ćwiczeniach wzięli udział żołnierze II Marine Expeditionary Force z bazy Lejeune w Karolinie Północnej wraz z wydzielonymi żołnierzami 3. batalionu 2. pułku 2. dywizji piechoty morskiej z bazy na Hawajach, działającymi w ramach sił rotacyjnych Marines w Europie (Marine Rotational Force Europe), podległej Dowództwu Marines w Europie i Afryce (Marine Forces Europe and Africa).

obecnie liczebność Marines w Norwegii określa się na ok. 1200 żołnierzy i marynarzy. Większość przybyła na początku stycznia, w celu odbycia ćwiczeń z norweską armią w obszarze arktycznym, w niskiej temperaturze oraz w trudnych i górzystych warunkach.

Ostatnie szkolenie z użyciem pojazdów HMMWV było przeprowadzone na oblodzonej drodze. Służyło zwiększeniu zdolności kierowania pojazdami w trudnych i ciężkich warunkach, tak by utrzymać gotowość bojową, niezależnie od nich. Ćwiczenia odbywające się w Norwegii mają na celu podniesienie sprawności fizycznej, umiejętności prowadzenia walki zimowej oraz zdolności współpracy żołnierzy USMC, aby byli gotowi do działań u boku europejskich sojuszników.

Zwiększona obecność Amerykanów w tym rejonie wiąże się z odpowiedzią na wzrastającą rosyjską aktywność w Arktyce. Aktualna formuła obecności wojsk amerykańskich zakłada prowadzenie rotacyjnych ćwiczeń, które nie mają charakteru ciągłego, jednak uwzględniają również relatywnie częste szkolenia w zakresie większych jednostek, w tym wielkości batalionu lub większej.

Kacper Bakuła

Reklama
Reklama
image
Fot. lance cpl. Patrick King 
image
Fot. lance cpl. Patrick King 
image
Fot. lance cpl. Patrick King 
image
Fot. lance cpl. Patrick King 
image
Fot. lance cpl. Patrick King 
image
Fot. lance cpl. Patrick King
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
fifi
wtorek, 16 lutego 2021, 15:01

Powinni poprzyczepiac stare opony

Tadziu
wtorek, 16 lutego 2021, 20:01

Na zielonych zimowe a na żółtych stare letnie Cyrk

dim
wtorek, 16 lutego 2021, 23:03

Kiedy właśnie ćwiczą bardzo prawidłowo. Przecież nie wiedzą w którym momencie potrzebny okaże się natychmiastowy przerzut do Europy i skąd wtedy będą go realizować.

Tweets Defence24