Reklama

Technologie

Izraelski BNET w azjatyckich siłach powietrznych

SDR BNET / Fot. Rafael
SDR BNET / Fot. Rafael

Firma Rafael Advanced Defense Systems poinformowała, że jej system łączności BNET-AR (Broadband Tactical MANET IP Software Defined Radio) został wybrany przez „azjatyckie siły powietrzne” niewymienionego z nazwy państwa. Systemy będą instalowane w statkach powietrznych.

Rodzina SDR BNET zapewnia transmisję głosu i informacji oraz obsługuje jednoczesne usługi transmisji danych, głosu i wideo wieloma automatycznymi kanałami. BNET jest wykorzystywany operacyjnie wiele sił powietrznych na świecie. Jak informuje Rafael system wyposażono w unikalną, definiowaną programowo architekturę radiową i sieciową, zapewniającą komunikację szerokopasmową cechująca się małymi opóźnieniami i niezawodnością.

Nowy kontrakt wzmacnia naszą pozycję jako głównego dostawcy systemów komunikacji lotniczej jako kluczowych elementów, które muszą być elastyczne, umożliwiać szybkie wdrażanie, być wysoce skalowalne i pozostawać solidne w obliczu chaos bitwy, cały czas działając pod ciągłym zagłuszaniem i cyberatakami

Wiceprezes Yoav Wermuth, szef dyrekcji C3I Rafaela

Wariant, który zostanie dostarczony, to BNET-AR, modułowy wielopasmowy SDR stworzony do łączności między platformami powietrznymi – odrzutowcami bojowymi i myśliwcami – a naziemnymi stacjami kontroli wyposażonymi w ten sam system.

Reklama
Reklama

BNet to system szerokopasmowej łączności nowej generacji oparty o radiostacje programowalne, przeznaczony dla różnych rodzajów Sił Zbrojnych, w tym sił powietrznych, ale też np. wojsk lądowych. Cechą charakterystyczną jest wykorzystanie rozwiązania działającego w systemie rozproszonym, w skład w skład którego wchodzi wielokanałowy odbiornik MCR (Multi-Channel Reception) umożliwiający odbiór i analizę informacji pozyskaną z wielu źródeł i na wielu częstotliwościach jednocześnie. Dzięki temu BNET może funkcjonować także w warunkach utrudniających komunikację, łącząc źródła informacji z sensorów ze środkami ogniowymi (efektorami).

Reklama

Komentarze

    Reklama