Szef MON: plany wprowadzenia stanu wyjątkowego nie były omawiane

3 listopada 2020, 10:44
840_472_matched__p61q6x_SzefMONMariuszBaszczak.Fot.RafaLesieckiDefence24.pl
Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl
Reklama

Plany wprowadzenia stanu wyjątkowego, gdyby liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła 50 tysięcy dziennie, nie były omawiane — zapewnił we wtorek w Polskim Radiu szef MON Mariusz Błaszczak. Ocenił też, że "opozycja igra ze zdrowiem i życiem Polaków".

Minister obrony został w radiowej Jedynce zapytany, czy prawdziwe są informacje medialne, że jeśli liczba zakażonych dziennie przekroczy 50 tysięcy, wprowadzony zostanie stan wyjątkowy.

"Takie plany nie były omawiane, codziennie uczestniczę w posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Oczywiście reagujemy w sytuacji, w której się znalazła Polska, ale ta reakcja sprowadza się przede wszystkim do stworzenia większej liczby miejsc szpitalnych, do zapewnienia opieki osobom zarażonym, są też podejmowane stanowcze działania, związane np. z zamknięciem cmentarzy, które mają służyć temu, by zahamować roznoszenie się epidemii" - mówił Błaszczak.

"Niestety, to co dzieje się na ulicach, a co wynika z akcji totalnej opozycji, negatywnie wpływa na sytuację w naszym kraju, te wszystkie demonstracje powodują roznoszenie wirusa i zakażanie kolejnych osób" - dodał. Szef MON zwrócił uwagę, że premier Mateusz Morawiecki zaprosił w poniedziałek opozycję na rozmowy, ale większość opozycji to zaproszenie zbojkotowała.

"To świadczy o tym, że opozycja igra ze zdrowiem i życiem Polaków, jest tak zacietrzewiona w tej swojej walce, taka jest totalna, że na to nie zważa, tylko niejako jeszcze podsyca tę agresję i wulgarność, z jaką mamy do czynienia na ulicach polskich miast" - komentował Błaszczak.

W poniedziałek wieczorem obradował Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczy premier Mateusz Morawiecki. Ministerstwo Zdrowia poinformowało tego dnia, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 15 578 osób. Tym samym bilans przypadków wykrytych od początku epidemii wzrósł do 395 480. Zmarło kolejnych 92 chorych.

image
Reklama

 

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Reklama
Realista
wtorek, 3 listopada 2020, 18:01

Akurat cmentarze też mialy byc otwarte. Tej władzy nie wolno ufać choćby dlatego że już mobilizuje WOT i Zandarmerie Wojskową, co sama Policja w sile 100 tysięcy już nie wystarczy.

Marek
środa, 4 listopada 2020, 18:28

Wiece polityczne w sytuacji pandemi to zbrodnia. To siew śmierci. To lawinowy przyrost zakażeń. To katastrofa gospodarczą.

kupujcie kwiaty
wtorek, 3 listopada 2020, 13:54

a koksowniki ??

fxx
wtorek, 3 listopada 2020, 12:52

Coś czuję że to ostatnie podrygi tego rządu... Na wiosnę będzie już nowy - chociaż być może dalej PiSowski.

men
wtorek, 3 listopada 2020, 12:51

żeby coś takiego zrobić to potrzeba sił i środków, a tych po prostu nie ma. Swoją droga gdyby do tego doszło to okazałoby się kto "pompował" statystyki i meldunki o takiej czy innej gotowości - co jest tajemnicą poliszynela

Davien
wtorek, 3 listopada 2020, 12:06

Sasin: "nie zamkniemy cmentarzy na 1 listopada."

Grzesiek
wtorek, 3 listopada 2020, 14:22

Jak dla mnie, przy wzroście zakażeń, zamknięcie cmentarzy było rozsądne. Apelowali żeby pozałatwiać "sprawy na cmentarzach" trochę wcześniej lub później, co w obecnej sytuacji jest jak najbardziej na miejscu. Ci co są rozsądni to posłuchali i tak zrobili lub zrobią. Z resztą groby sprząta się i przygotowuje zazwyczaj kilka dni wcześniej, 1 i 2.11 to już tylko kropka nad "i" . Reszta, która jak zwykle ma zazwyczaj wszystko w d..., albo uważa że pandemii nie ma, albo tradycyjnie po polsku zdaje sie na "jakoś to bedzie" zostawia sprawy na ostatni moment i krzyczy. Krzyczą też Ci, którym to na rękę politycznie itp. Są też tacy, którzy po prostu nie mieli czasu i nie zdążyli, ale na tyle rozsądni, że sytuację rozumieją. Poza tym ten komentarz nie jest prawdziwego Daviena i służy tylko i wyłącznie rozpętaniu politycznej kłótni na tym forum!

wtorek, 3 listopada 2020, 13:55

on mowil o Polsce nie Izraelu ...

Tweets Defence24