Błaszczak i Duda zakażeni koronawirusem

26 października 2020, 08:44
840_472_matched__pnuoqa_dwnld768373695
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Reklama

U prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Mariusza Błaszczaka stwierdzono zakażenia koronawirusem. Wcześniej szef resortu obrony przebywał na kwarantannie po stwierdzeniu zakażenia u osoby z którą miał kontakt. 

Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa; wynik niestety jest dodatni; czuję się dobrze — poinformował w niedzielę na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 

Służby sanitarne skierowały na kwarantannę szefa MON Mariusza Błaszczaka po tym, gdy w ubiegłą niedzielę stwierdzono koronawirusa u osoby, z którą miał kontakt. Szef MON przebywał w izolacji, podczas której pracował i był w kontakcie z dowódcami i współpracownikami. Szef MON informował w poniedziałek, że nie ma żadnych objawów choroby.

Z kolei w niedzielę Błaszczak poinformował, że po odbyciu kwarantanny w wyniku przeprowadzonego testu stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. "Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa. Wynik niestety jest dodatni. Czuję się dobrze. Uważajmy na siebie i stosujmy się do zasad sanitarnych" - napisał na Twitterze szef MON.

Czuję się dobrze i najbliższe dni spędzę w samoizolacji, będę pracował zdalnie, nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie — oświadczył z kolei w sobotę prezydent Andrzej Duda, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem (nie związane z zakażeniem szefa MON).

"W wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa, nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych jak zanik smaku, zanik węchu, niczego takie nie miałem i nie mam" - powiedział Duda w nagraniu zamieszczonym na Twitterze.

"Czuję się dobrze i najbliższe dni, kiedy będę w samoizolacji razem z żoną zresztą, będę oczywiście pracował zdalnie. Nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie" - dodał Duda.

Przeprosił tych wszystkich, którzy są narażeni na procedury kwarantanny w związku z tym, że spotykali się z nim w ostatnich dniach. "Gdybym odczuwał jakiekolwiek symptomy koronawirusa, proszę mi wierzyć, wszystkie spotkania byłyby odwołane" - powiedział Duda.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
Reklama
Krzys
poniedziałek, 26 października 2020, 19:40

Oddam dla nich całe osocze. Niech tylko obiecają że odchodzą.

Roman
poniedziałek, 26 października 2020, 18:59

To covid nie jest na usługach PiS???

adam
poniedziałek, 26 października 2020, 17:15

Trzymam kciuki za wirusa.

marian
poniedziałek, 26 października 2020, 13:23

Więcej tych masek niech noszą. Ten sam profesor, który doradzał im te maseczki, mówi także, że dotykając maseczkę, a potem oka, mamy murowane zakażenie czymkolwiek, bo używana choćby pół godziny maska to siedlisko wszystkiego. Jak prawda, to nie wiem, powtarzam tylko zdanie specjalistów.

Obiektyw
poniedziałek, 26 października 2020, 12:27

Niestety koronawirusowi wszystko jedno kto jaką funkcje sprawuje. A niektórzy to trochę na własne życzenie - patrz inauguracje na WAT i AWL i ich efekt. Sam mundur nie chroni przed wirusem.

vvv
poniedziałek, 26 października 2020, 11:20

przez Błaszczaka wiele uczelni wojskowych jest na kwarantannie i wielu studentów i wykładowców jest chorych

Kiks
poniedziałek, 26 października 2020, 11:10

Żadna strata. Karma wraca.

rozczochrany
poniedziałek, 26 października 2020, 10:29

Udawane. Specjalnie teraz podają, że niby celebryci i politycy chorują, by ludzi przekonać ze Covid-19 to prawdziwy problem. W rzeczywistości to lipa. Jak by mi i każdemu z was zrobili test to pewnie tez by na 50 % wyszło że macie koronawirusa.

Obserwator
poniedziałek, 26 października 2020, 10:14

Kogo mógł, pozarażał i uciekł.

Kamil
poniedziałek, 26 października 2020, 10:00

Ktos tu nie przestrzegal wytycznych pandemicznych. Jakies konsekwencje zostana wobec nich wyciagniete? Czy to nie jest tak, ze ci ze swiecznika zarazaja sie specjalnie, aby miec argument nastepnie, by nie poddac sie przymusowemu wyszczepieniu trefnymi szczepionkami, jako ze niejako osiagneli naturalna odpornosc?

Tweets Defence24