Reklama

Siły zbrojne

Wojsko odbiera sanitarki

Autor. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

W Wojskowym Ośrodku Farmacji i Techniki Medycznej odbyło się przekazanie użytkownikom pojazdów sanitarnych zakupionych przez WOFiTM. Zostały one zakupione na mocy postępowania przetargowego z rozpoczętego we wrześniu ubiegłego roku.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Przedmiotem zamówienia była dostawa samochodów sanitarnych jednonoszowych w latach 2022-2025. Zamawiający przeznaczył na wykonanie zadania budżet w kwocie 70,4 mln zł. Jak się potem okazało, budżet został zwiększony, ale w niewielkim stopniu.

Czytaj też

Po otwarciu ofert w grudniu 2022 okazało się, że w postępowaniu złożona została jedna propozycja, przez konsorcjum firm Ratownik-Ambulanse Sp. z o.o. Sp. k. (lider) oraz Auto-Form Distribution Sp. z o.o. Opiewała na 71,505 mln zł. Jej przedmiotem były pojazdy o mocy silnika 120 kW, bez napędu 4x4 (typu Renault Master). Oferta została uznana za najkorzystniejszą w marcu br., co otwarło drogę do podpisania umowy.

Reklama

Czytaj też

Dostawy pojazdów odbywają się w partiach, pierwsza licząca 20 pojazdów traifła już do użytkownika. W latach 2022-2025 do wojska trafi łącznie 80 tego typu samochodów.

Jak podkreśla się w komunikacie Inspektoratu Wsparcia, pojazdy wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt służący do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Mają one możliwość jednoczesnego przewozu pięciu osób - dwóch w przedziale kierowcy, dwóch w przedziale medycznym na miejscach siedzących oraz jednego pacjenta na noszach. Zakup pozwoli zwiększyć potencjał samochodów sanitarnych w Siłach Zbrojnych.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (5)

 1. Valdi

  Przypomnijmy 881tys PLN sztuka Jest się czym martwić po tym łaziku z przyczepką za 625 tys pln😱😱😱 516 tys PLN kupuje wysokiej klasy sprzęt medyczny z Austrii,🇪🇪🇪🇪🇪🇪 Estonia taki kupiła 👍👍👍

 2. Bill Killgore

  Bez napedu 4x4 to raczej malo przydatny dla wojska. Kto wymyslil takie wymogi? UAZ Buchanka juz ma wieksza przydatnosc w boju.

  1. RAF

   Bill Killgore@ Od kiedy to wojsko zasuwa tylko po poligonach? A UAZa Buchanke zostawcie dla siebie towarzyszu.

 3. Pograbek

  Ale naprawdę? Wojskowa sanitarka bez napędu na 4 koła i z 1 miejscem leżącym. Nie no gratulacje. Widzę że mocno uczymy się od Rosjan. Chcę te auto obaczyć na poligonie. Będzie się działo, będzie zabawa...

  1. RAF

   Pograbek@ To nie jest do jazdy po poliginie....

 4. kowalsky

  Kolejny "sukces" tandemu Rząd/MON (o ile Armia miała coś do gadania). 7 lat "nauki" i głupota dalej trzyma wachtę na tym okręcie.

 5. kskiba19

  No proszę, czyli jednak można czerwony krzyż, a nie tą gadzinę.

Reklama