Reklama

Siły zbrojne

WAT zwiększa współpracę z lotnikami

Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak i Szef Władzy Lotnictwa Wojskowego gen. bryg. pil. dr inż. Grzegorz Ślusarz.
Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak i Szef Władzy Lotnictwa Wojskowego gen. bryg. pil. dr inż. Grzegorz Ślusarz.
Autor. Mariusz Maciejewski

Wojskowa Akademia Techniczna zacieśni współpracę z Władzą Lotnictwa Wojskowego. Ma to poprawić jakość kształcenia specjalistów oraz oficerów.

Jak informuje Wojsko Polskie porozumienie zostało podpisane 17 stycznia przez Rektora-Komendanta Wojskowej Akademii Technicznej gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysława Wachulaka i Szefa Władzy Lotnictwa Wojskowego gen. bryg. pil. dr inż. Grzegorza Ślusarza.

Reklama

„Eksperci Wojskowej Akademii Technicznej będą prowadzić konsultacje techniczno-technologiczne w procesach realizowanych przez Władzę Lotnictwa Wojskowego w zakresie zdatności do lotu wojskowych statków powietrznych. Uczelnia udostępni swoje zasoby literatury i pomocy naukowych, jesteśmy otwarci na wspólne szkolenia, kursy i konferencje. Już teraz kształcimy specjalistów obsługi naziemnej urządzeń z obszaru techniki lotniczej i uzbrojenia, głównie na Wydziale Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa. Rozbudowujemy infrastrukturę uczelni, zarówno poprawiając warunki lokalowe i bytowe żołnierzy, przyszłych oficerów-specjalistów, jak i wzbogacając zaplecze szkoleniowe i laboratoryjne, co przekłada się na stały wzrost poziomu kształcenia. Chętnie podejmiemy również wspólne działania na rzecz podnoszenia kwalifikacji kadry” – stwierdził gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak.

Czytaj też

„We Władzy Lotnictwa Wojskowego mamy bardzo dużo absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej i znamy jej potencjał naukowy. Ten potencjał wykorzystujemy w codziennej pracy, będzie nam też potrzebny w przyszłości przy opracowaniu nowych biuletynów naprawczych samolotów i przy tzw. materiałówce, czyli podczas modernizacji sprzętu lotniczego. I to właśnie w sprawach technicznych będziemy zwracać się do WAT. Zależy nam na dobrze wykształconych inżynierach, na rozwiązywaniu problemów związanych ze zdatnością samolotów do lotu, ich modyfikacją i modernizacją. Mamy już wspólne doświadczenia, teraz będziemy współpracować jeszcze ściślej” – dodał z kolei gen. bryg. pil. dr inż. Grzegorz Ślusarz.

Dotychczasowa współpraca pomiędzy WAT i WLW była związana z wdrażaniem w Siłach Zbrojnych RP Europejskich Wojskowych Wymagań Zdatności do Lotu.

Reklama

WIDEO: Czekając na Trumpa - Wielkie odliczanie

Reklama

Komentarze (1)

  1. Monkey

    Bardzo dobry krok. Do przodu oczywiście. Współpraca wojska, środowiska naukowego oraz przemysłu przy wsparciu (miejmy nadzieję) rządu RP to podstawa do budowy siły tak militarnej, jak intelektualnej, gospodarczej oraz politycznej. Tylko z silnymi świat się liczy.

Reklama