Siły zbrojne

Ukraina tworzy sztab obrony terytorialnej w Kijowie

Autor. Ministry of Defense of Ukraine/Twitter

W Kijowie formowany jest sztab obrony terytorialnej, trwa pobór rezerwistów do brygady - poinformowała w poniedziałek administracja ukraińskiej stolicy. Należy przygotowywać się do wszystkich możliwych scenariuszy, w tym do najgorszego - oświadczył mer Witalij Kliczko.

Mer przeprowadził naradę na temat bezpieczeństwa i obrony terytorialnej miasta. Wzięli w niej udział przedstawiciele administracji, wydziału bezpieczeństwa miejskiego, brygady obrony terytorialnej, prokuratury, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych i policji - podają kijowskie władze w poniedziałkowym.

Czytaj też

W Kijowie formowany jest sztab obrony terytorialnej i trwają powołania rezerwistów. Na styczeń zaplanowano dowódczo-sztabowe ćwiczenia tych sił.

"Wypowiedzi i groźby ze strony Rosji, nagromadzenie wojsk agresora na granicach naszego państwa powodują, że przygotowujemy się do różnych możliwych scenariuszy wydarzeń. Między innymi do najgorszego" - powiedział Kliczko.

Czytaj też

Jak dodał, Kijów powinien mieć dokładny plan działań w sytuacji krytycznej, opracowaną koordynację i działania wszystkich służb.

Zaznaczył, że od bezpieczeństwa w stolicy w znacznym stopniu zależy stabilna sytuacja w całym kraju.

Mer podkreślił, że szczególną uwagę należy poświęcić bezpieczeństwu obiektów infrastruktury krytycznej, których w Kijowie jest ponad pół tysiąca.

Czytaj też

Źródło:PAP

Komentarze (1)

  1. Davien

    Szykują się na najgorsze? Nie wiem jak kijowskie Mirki i Seby uzbr0jone w klony Tavora zamierzają walczyć po tym jak lecący zza Uralu MIRV 8 głowic 1 MT każda spadnie na Kijów i okolice. Rosja takich rakiet ma setki (tysięcy?) więc bez problemu mogą zamienić Ukrainę w szklaną pustynię.