Reklama

Siły zbrojne

Szef i wiceszef Pentagonu kontaktują się ze sobą zdalnie

Pentagon / Fot. David B. Gleason/Wikimedia (CC BY-SA 2.0)
Pentagon / Fot. David B. Gleason/Wikimedia (CC BY-SA 2.0)

Od poniedziałku minister obrony USA Mark Esper oraz jego zastępca pracują ze sobą jedynie telekonferencyjnie - poinformował w poniedziałek rzecznik Pentagonu Jonathan Hoffman. 

Zdecydowano się na taki krok w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W celu przeciwdziałania epidemii liczba wejść do ministerstwa obrony ma być ograniczona do minimum. Położony w aglomeracji Waszyngtonu Pentagon to jeden z największych budynków biurowych na świecie - na siedmiu kondygnacjach znajdują się pomieszczenia o łącznej powierzchni 620 tys. m2 z czego o. 340 tys. m2 to pomieszczenia biurowe.

Od dzisiaj minister obrony i jego zastępca zachowują od siebie fizyczny dystans (...) Oznacza to, że oni i ich pracownicy będą się ze sobą kontaktować przez telekonferencje

Jonathan Hoffman, rzecznik Pentagonu

 Rzecznik przekazał też, że wojsko USA może postawić szpitale polowe, by pomóc władzom cywilnym w walce z epidemią. W przypadku takiej decyzji skierowany do nich byłby także personel cywilny.

Według ostatnich danych w Stanach Zjednoczonych koronawirus zaatakował blisko 4 tys. osób; zmarło co najmniej 68 osób. Największe ogniska zakażeń w USA znajdują się w stanach Waszyngton i Nowy Jork oraz w Kalifornii.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama