Reklama

Siły zbrojne

Śmierć podchorążego Akademii Wojsk Lądowych

Fot. st. szer. Wojciech Król/CO MON
Fot. st. szer. Wojciech Król/CO MON

W poniedziałek odnaleziono ciało podchorążego Akademii Wojsk Lądowych. Dzień wcześniej nie powrócił on z przepustki - dowiedział się Defence24.pl. Sprawę badają służby. 

W rozmowie z Defence24.pl por. Roksana Trawka, rzeczniczka Akademii Wojsk Lądowych, poinformowała, że ciało podchorążego - studenta I roku zostało odnalezione poza terenem uczelni w poniedziałek 25 listopada. Podchorąży nie powrócił z przepustki obowiązującej do godziny 21:00 w niedzielę 24 listopada.

Rodzina podchorążego została powiadomiona o zdarzeniu i jest na miejscu (we Wrocławiu). Akademia udziela rodzinie wsparcia, bliskich zmarłego objęto opieką psychologiczną.

Por. Trawka zaznacza, że sprawa jest badana przez właściwe służby. Z uwagi na dobro rodziny i toczącego się postępowania wyjaśniającego na tym etapie uczelnia nie udziela więcej informacji.

Akademia Wojsk Lądowych powstała w 2017 roku poprzez przekształcenie wrocławskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Głównym zadaniem uczelni jest przygotowanie przyszłych kadr dla w ramach studiów wojskowych, a także studium oficerskiego (w tym również dla żołnierzy WOT). Oprócz tego prowadzi ona studia cywilne, prace naukowe oraz kursy i szkolenia, angażuje się we współpracę międzynarodową.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Mario

  Wyrazy współczucia dla rodziny ...Tragedia

  1. Zofia Słabińska

   Wyrazy współczucia dla blizkich

 2. Adam

  Znowu coś na AWL-lu ten rok pechowa uczelnia Wyrazy współczucia

Reklama