Pożegnanie Anny Rowińskiej

Jeśli dobro ma imię, to jest to imię Anna Jeśli nosi jakieś nazwisko, to jest to nazwisko Rowińska Jest, bo śmierć niczego tu nie zmienia. Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu naszej Koleżanki Anny Kuszner-Rowińskiej, pomysłodawczyni i założycielki Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej
Ania stworzyła i przez siedem lat z wielkim zapałem realizowała projekt utrwalenia Cichociemnych w pamięci społecznej, w który zaangażowała wiele środowisk. Szczególnie bliska Jej sercu była młodzież. Wiele przedsięwzięć, projektów i wydarzeń adresowanych było właśnie do najmłodszego pokolenia, które ma tę pamięć nieść. Pamięć nie tylko o Cichociemnych, ale i całym polskim wysiłku zbrojnym.
Była niezwykle wrażliwą, skromną i ciepłą osobą. Jako córka Powstańca Warszawskiego, wyniosła z domu rodzinnego zamiłowanie do historii, zwłaszcza jej najtrudniejszego oblicza, a także ogromne poczucie obowiązku w pielęgnowaniu pamięci o tych, którzy już sami o tę pamięć się nie upomną.
Ukształtowała Ją historia, dlatego kiedy naturalnie zaczęło już gasnąć środowisko Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Ania wraz z mężem postanowiła założyć Fundację – ciężko pracowała, często ponad siły….
Odznaczona medalem Pro Patria oraz honorową odznaką JW GROM.
Ania odeszła w niedzielę, 19 lipca 2020 r. Zdecydowanie za wcześnie. Miała jeszcze tak wiele planów.
Pożegnamy ją 24 lipca w Skolimowie.
Łączymy się w bólu z rodziną, najbliższymi oraz przyjaciółmi z Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej

WIDEO: Burza w Nowej Dębie. Polskie K9 na poligonie