Reklama

Siły zbrojne

Pierwszy zaciąg Czeczenów do rosyjskiej armii

Fot. function.mil.ru
Fot. function.mil.ru

Do rosyjskiej armii została przyjęta pierwsza grupa rekrutów z Republiki Czeczeńskiej. Może to być sygnał postępującej otwartości rosyjskiej armii lub symptom braku chętnych do służby wojskowej.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że pierwsza, dwudziestopięcioosobowa grupa czeczeńskich rekrutów została wysłana 17 listopada br. do miejsc pełnienia służby rozlokowanych na terenie Południowego Okręgu Wojskowego.

W pierwszym „czeczeńskim” poborze planuje się w sumie przyjąć do rosyjskiej armii pięciuset młodych ludzi. Co ciekawe stu z nich ma służyć w wojskach wewnętrznych podległych ministerstwu spraw wewnętrznych a więc mogą byś oni wykorzystani do walki np. z kaukaskimi bojownikami.

Zgodę na prowadzenie poboru miał wydać sam Prezydent Republiki Czeczenii Ramzan Kadyrow po negocjacjach prowadzonych z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu.

Minoborona w swoim oficjalnym komunikacie nie ukrywa, że jest duża liczba przeciwników wprowadzania Czeczenów do sił zbrojnych Rosji. Głównym argumentem przeciwko ma być słaba dyscyplina ludzi wywodzących się z narodów kaukaskich. „Za” przemawiają zwolennicy równego traktowania wszystkich obywateli Federacji Rosyjskiej. 

Reklama

Komentarze (7)

 1. olo

  To tylko patrzeć jak na rozkaz ojczyzny zaczną dywersję w rosyjskich jednostkach. To tak jakby USA do armii przyjmowało członków Państwa Islamskiego :) Chyba że tylko zdrajcy kadyrowcy idą ale ci tez szybko zmienia front potrzebą chwili.

  1. jang

   a ja zawsze wierzyłem,ze p Putin konsekwentnie rozkłada imperium.I jak widać na kolejnych szczegółowych przykładach nie myliłem sie

 2. KDT

  A ci "Czeczeni" nie są przypadkiem potomkami carskich i komunistycznych rosyjskich najeźdźców, którzy się tam osiedlili? Zawsze to jest metoda, żeby wyeksportować z kraju nieproszonych gości, wiedząc, że większość z nich pewnie padnie na Ukraińskiej ziemi :>

 3. edward

  Zapewne chodzi o to, że Czeczenii nie piją, więc 500 tych nowych soldatów podniesie potencjał rosyjskiej armii co najmniej 2 krotnie.

  1. Arek

   jesteś w błędzie ci z z narodów Kaukazu co niby wyznają islam, nie piją tylko chleją na potęgę jak ruskie

 4. km7y

  Pierwszy zaciąg Czeczenów dokonał się przed inwazją "zielonych ludzików" na Ukrainę ...

 5. qwer

  Dziwne a jak Czeczeni zaczną strzelać do Rosjan to się zdziwią !

 6. sorbi

  Zaciagają Czeczenów, bo są dużo zdrowsi i sprawniejsi fizycznie. Zdecydowana większość z nich , nie ćpa, nie chla i nie żre byle czego (tak jak ich rodzice), więc są dla sowietów niemal doskonali do służby wojskowej. Rosjanie mają problem, bo wielu poborowych w wieku 18 lat jest schorowanych i uzaleźnionych od alkoholu, czy narkotyków. mają wady wzroku, postawy i są w dużym stopniu niedożywieni!!! CI młodzi emeryci i renciści - to kwiat sowieckiej młodzieży !!! Z ich wykształceniem i poziomem inteligencji też jest niewiele lepiej - wpływ ma na to wszechobecna bieda z nędzą - nadają się często najwyżej do noszenia Kałacha ,a nie "służby specjalnej", czy bardziej wymagającej - jak artylerii, wojska rakietowe, lotnictwo. Bardziej wyrafinowany sprzęt i konieczność korzystania z inteligencji - to dla wielu z nich czarna magia. A co mądrzejsi studiują i unikają służby, albo wieją na zachód!!! Rosyjska armia coraz bardziej przypomina kułaków Budionnego.

 7. M

  No pięknie, widać naród rosyjski za bardzo się stawi aby bronić zachodnich granic ojczyzny przed "faszyzmem" stąd Czeczeni czyli tzw. "czarni", bo przecież tak o nich mówią szlachetni Rosjanie wesprą swą ojczyznę na Ukrainie. Między bajki wkładamy szanowni państwo informację o skierowaniu do południowych okręgów. W myśl filozofii generałów "czarni" nie będą się tak burzyć, a z drugiej strony jak nie wrócą z działań kto o tym powie?

Reklama