Siły zbrojne

Pierwsze systemy S-400 dyslokowane na zachodniej granicy Rosji

Rosjanie chcą rozmieścić pierwsze dwa kompleksy przeciwlotnicze S-400 w zachodnim okręgu wojskowym – fot. legatus-minor.livejournal.com
Rosjanie chcą rozmieścić pierwsze dwa kompleksy przeciwlotnicze S-400 w zachodnim okręgu wojskowym – fot. legatus-minor.livejournal.com

Pierwsze kompleksy rakiet przeciwlotniczych dalekiego zasięgu S-400 Triumf zostaną według agencji informacyjnej RIA Nowosti rozmieszczone w zachodnim okręgu wojskowym.

Przeciwlotniczy system dalekiego i średniego zasięgu S-400 Triumf zaliczany przez Rosjan do czwartej generacji ma być zdolny do zwalczania wszystkich współczesnych i perspektywicznych środków napadu powietrznego i kosmicznego. Każdy kompleks S-400 ma możliwość jednoczesnego zwalczania do 35 celów na odległości do 400 km naprowadzając na nie 72 rakiety przeciwlotnicze.

Pierwsze trzy pułki tych rakiet bronią obecnie rosyjskiej stolicy. Dwa dywizjony S-400 mają zostać rozmieszczone w zachodnim okręgu wojskowym jeszcze w 2014 r. Oba kompleksy zostaną rozwinięte na terenie obwodu petersburskiego i mają wzmocnić obronę północno - zachodniej Rosji.

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.