Reklama

Siły zbrojne

Nowe umundurowanie dla Służby Wywiadu Wojskowego

Fot. SWW
Fot. SWW

Służba Wywiadu Wojskowego (SWW) poinformowała o rozpoczęciu postępowania na zakup i dostawę przedmiotów zaopatrzenia mundurowego dla funkcjonariuszy tej formacji.

Cały przetarg, który jest realizowany w ramach procedury otwartej, podzielono na pięć zadań. Pierwsze zadanie ofertowe dotyczy zakupu i dostaw munduru polowego letniego wzór 124L/MON (bluza i spodnie) w liczbie 250 kompletów. Drugie zadanie ofertowe dotyczy zakupu i dostaw trzewików wzór 939/MON w liczbie 200 par. Trzecie zadanie ofertowe dotyczy zakupu i dostaw trzewików zimowych wzór 933A/MON w liczbie 200 par. Czwarte zadanie ofertowe dotyczy zakupu i dostaw ubrania ochronnego wzór 128Z/MON w liczbie 200 kompletów. Piąte zadanie ofertowe dotyczy natomiast zakupu i dostaw zasobnika piechoty górskiej wzór 987B/MON w liczbie 110 sztuk.

Termin składania ofert upływa 3 sierpnia br. o godzinie 10:00, po czym ma nastąpić ich otwarcie i ocena, a następnie rozstrzygnięcie poszczególnych zadań w tym przetargu. Do oceny ofert złożonych we wszystkich czterech zadaniach posłużą kryteria ujawnione w dokumentacji zamówienia.

Reklama

Komentarze (12)

 1. say69mat

  Po pierwsze, trzewiki zimowe wzór 933A/MON można kupić za przysłowiowe grosze na Allegro. Jak podejrzewam, po przystępnej cenie, również w liczbie 100 par. Po drugie, skoro 'specjalsi' kupują sobie buty zimowe/trekkingowe takich producentów jak Meindl, Lowa, Merell, Salomon, Scarpa, Asolo, Hanwag, Zamberlan, La Sportiva, Mammut, Berghaus, Salewa. Jakim cudem Ministerstwo chce po taniości obuć pracowników naszego wywiadu??? Czyżby, tylko po to, aby po butach z przydziału poznawano ich przynależność państwową??? No ... cóż, jak się wydaje urzędnicy Ministerstwa, nie są w stanie nadążać za rzeczywistością.

  1. carl fath

   Nie kupują sobie tylko dostają buty LOWA górskie i pustynne oraz taktyczne, czasami jeszcze MEINDL ale to rzadziej. Nie wymyślaj 10 firm i nie wprowadzaj w błąd. Nie masz pojęcia to siedź cicho a te trzewiki 933A/MON to sobie sam kup na tym swoim Allegro.

 2. 46

  Może jeszcze podajcie nazwiska , przydział służbowy i adresy ich rodzin... ? Nie wierzę w to co czytam.

  1. Qwe

   Nie przesadzaj to jest jednostka budżetowa jak każda inna, z etatami wpisanymi do Budżetu Państwa. One nie są podawane dokładnie. Bardziej bulwersujące są publiczne przetargi budowlane dla jednostek Policji i WP prowadzących operacje tajne albo poza granicami Polski. To ile skarpet dla ilu żołnierzy nawet wywiadu kupujesz nie ma żadnego znaczenia. Gorzej jak jawna jest dokumentacja budowlana.

  2. ww

   Nie martwiłbym się jawnością dokumentacji, są na to przepisy i służby które kontrolując przeszkadzają jak mogą wykonawcy, Raczej problemem jest celowość zakupu i jakość. Nie zapomnijmy że budowanie odbywa się trybem zamówień publicznych,

  3. stary wojak

   Wierzysz w to co napiusałeś,bo ja nie.

 3. GRZECHOTKA

  Obywatelu ty masz kształt własny ja nie mam go wcale..ja jestem świateł i cieni przyczyną ..kiedy krajobraz intrygą zapalę...ty będziesz tylko w notesie zapisem.. mym celem jest wiedzieć a reszta to wrzutka dane dla mediów by sobie pisali …..że lud też ma info z największych z tajemnic

 4. martin

  super. na ramieniu bedzie gwiazda dawida ?

 5. dim

  Dziwne, po co te info ? O wywiadzie, osoby postronne winny wiedzieć, że jest. I nic więcej.

 6. 2zddk

  Czym zajmuje się wywiad wojskowy ? Chodzi mi o różnicę między działaniem i zdobywanymi informacjami pomiędzy Służbą Wywiadu Wojskowego a Agencją Wywiadu ?

  1. Asd

   Głównie zajmuje się pozyskiwaniem informacji jawnych i nie jawnych związanych z wojskiem i obronnością. A wywiad cywilny czyli AW całą resztą ale w dzisiejszych czasach myślę że ten podział się zatarł. Aczkolwiek AW jest bardziej uniwersalna. Chyba że mówimy o GRU no to to jest potega wywiadowcza. Zajmują się wszystkim bo mają wszędzie swoich ludzi.

  2. Wywiad wojskowy zajmuje się ile czołgów przejedzie przez dany most na ten przykład a agencja wywiadu zajmuje się tym ilu uchodźców wpłynie na nasza gospodarkę

  3. AW

   Jasne..... Strategiczny wywiad wojskowy zajmujący się przepustowością pojedynczego mostu.... Mistrzu, jak już to jest to zadanie rozpoznania wojskowego a nie wywiadu wojskowego. Co do spektrum zadań AW w świetle powyższego przykładu to się zgodzę.

 7. Davien

  moim zdaniem zamiast przetargu na mundur fukucjariusze SWW i SKW powinni dostać bony na ubrania cywilne i kupować normalne, cywilne ciuchy, helikony itd. Jak będą latać w Wuzecie to z miejsca widać, że są podejrzani.

  1. J23

   czasem jeżdżą na szkolenia, strzelania - sądzisz, że wszystko można ogarnąć we fraku czy gajerku?

  2. rmarcin555

   @Davien. Muszę się zgodzić z kapitanem Klossem. Nie zapominaj, że za pewno SWW ma coś w rodzaju SAC.

  3. Davien

   No to mówię niech sobie kupią jakieś helikony jak typowy bojewik ASG a nie obwieszczają wszem i wobec "jestem w MONu"

 8. Hejka

  Moim zdaniem Joker to Joker czyli zastępuje wszystkich i wszystko. Jak ma wystąpić w mundurze generała i udawać na przyjęciu w ambasadzie generała to dostaje mundur generała i rozmawia z teksańskim akcentem. O co ta cała heca? I tak biorą wszystko kiedy chcą i jak chcą.

 9. Maximus- Bruner - Sosna.

  Rozumie ze jest w SWW 200 osob. Z czego 50 osob bedzie miec mundur na przebranie. 200 osob z SWW zostanie wyslanych w gory i zostana tam na zime (gdyz buty zimowe takze zamawiali), wruci tylko 110 na wiosne.

 10. Roland the Headless

  No nie wierzę że SWW kupuje taki szmelc jak zasobnik piechoty górskiej. Niech jeszcze lubawy zamówią i będą wyglądać jak ostatnie ofiary.

 11. Roman

  Bardzo dobrze, że będą wyposażeni w standardowe wojskowe umundurowanie, nie odbiegające wyglądem od pozostałych. Oby tylko nie nosili na tych mundurach swoich gustownych znaczków (jak wyżej na zdjęciu ilustracyjnym) identyfikujących formację lub też nie nosili się tak jak oficerowie dawnego OSS, gdy przybywali do jednostek wojskowych aby np przesłuchiwać jeńców to nosili wojskowe oficerskie mundury tylko bez jakichkolwiek oznaczeń stopni wojskowych, co wzbudzało nieraz irytację u starszych stopniem i wiekiem zawodowych wojskowych.

 12. Zatroskany

  Brawo, czyli wiemy z ilu żołnierze składa się SWW! Niesamowite!

Reklama