Siły zbrojne

Nowe internaty dla żołnierzy w Warszawie

Internat Waldorffa 37 Warszawa
Internat Waldorffa 37 Warszawa
Fot. AMW OR Warszawa

2 września po zakończonym remoncie przekazano żołnierzom 50 kwater w stołecznym internacie przy ulicy Waldorffa 37. Symboliczne klucze do lokali w dawnym hotelu Legii wręczał wiceprezes Agencji Mienia Wojskowego Piotr Jastrzębski. Remont realizowała spółka AMW Sinevia, a w uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Sił Zbrojnych RP.

To kolejny obiekt internatowy, który Agencja Mienia Wojskowego przekazuje żołnierzom w tym roku. Cieszymy się, że powstał on właśnie w stolicy, ponieważ znamy potrzeby Sił Zbrojnych i wiemy, że tutaj w Warszawie był on wojsku szczególnie niezbędny. Od dziś żołnierze służący w garnizonie Warszawa będą oni mogli zamieszkać w komfortowych warunkach, w pokojach o nowoczesnym standardzie, wyposażonych we wszystkie udogodnienia
Piotr Jastrzębski, zastępca prezesa AMW
Uroczyste przekazanie kwater internatowych
2 września uroczyste przekazanie kwater internatowych w Warszawie
Fot. AMW OR Warszawa

Czytaj też

Wiemy jak ważne, szczególnie dziś, jest bezpieczeństwo naszych granic, a naszym obowiązkiem jako AMW jest zapewnienie odpowiednich kwater dla tych, którzy o to bezpieczeństwo zabiegają w swojej codziennej służbie – dodał wiceprezes Jastrzębski. 

Modernizacja i wyposażenie

Z informacji prasowej AMW wynika, że w budynku znajduje się 50 kwater internatowych o łącznej powierzchni użytkowej ponad 1700 m2. Jak wskazano wszystkie lokale zostały wykończone „pod klucz" i są w pełni gotowe do zamieszkania dla żołnierzy. Agencja podkreśla, że internat powstał z myślą o wojskowych pełniących służbę w stolicy w centralnych instytucjach i jednostkach, m. in. w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej, Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji oraz Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Internat ul. Waldorffa 27 w Warszawie
Internat ul. Waldorffa 27 w Warszawie
Fot. AMW OR Warszawa

Czytaj też

Przeprowadzono gruntowną modernizację budynku internatowego przy ul. Waldorffa 37 w Warszawie, a w jej wyniku powstało w internacie powstało 50 jednoosobowych pokoi – każdy z aneksem kuchennym. 20 pokoi zostało wyposażonych w samodzielne łazienki, natomiast pozostałe kwatery mają łazienkę wspólną dla 2 lub 3 osób. Jak podkreśla Małgorzata Paciorek-Aziukiewicz, kierownik działu ds. Marketingu i PR stołecznego oddziału AMW wszystkie pomieszczenia w internacie zostały w pełni umeblowane i wyposażone w sprzęt AGD i RTV, m.in. telewizor, wieżę grającą, chłodziarko-zamrażarkę, biurko, stół, tapczan/sofę. Do dyspozycji nowych mieszkańców oddano również ogólnodostępną, przestronną kuchnię z jadalnią, w której znalazły się dodatkowe większe kuchenki elektryczne, lodówki, mikrofalówki, czajniki, stoły i krzesła. W internacie urządzono również świetlicę, wyposażoną w wygodne krzesła i telewizor, gdzie żołnierze będą mogli spędzać wspólnie czas wolny. Dodatkowo, w części podpiwniczonej internatu urządzono dwie rowerownie oraz pralnię z suszarnią, w której żołnierze mają do dyspozycji pralki, suszarki automatyczne, żelazka oraz deski do prasowania. Wokół budynku zadbano również o teren zielony, co pozwoli żołnierzom na odpoczynek po służbie. Choć obiekt nie dysponuje własnymi miejscami parkingowymi w obrębie działki, to nieopodal znajduje się przygotowany teren utwardzony, który może pełnić funkcję placu postojowego.

Uroczystość z udziałem reprezentantów SZ RP
2 września uroczystość z udziałem reprezentantów SZ RP oddanie kwater w internacie przy ulicy Waldorffa 37
Fot. AMW OR Warszawa

Czytaj też

Inwestor i zarządca

Bezpośrednim inwestorem i nadzorcą remontu był Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Warszawie, wykonawcą modernizacji - AMW Sinevia, a obecnie budynkiem będzie zarządzać spółka AMW TBS Kwatera. Inwestycja została zrealizowana z dotacji celowej, ze znaczącym udziałem środków wypracowanych przez Agencję Mienia Wojskowego. Łączny koszt remontu budynku wyniósł 13 mln zł.

Czytaj też

Internat z historią

Nowooddany i zmodernizowany budynek internatu AMW powstał w budynku przedwojennych koszar. Aż do lat 80. teren należał do wojska i był użytkowany przez Wojskowy Klub Sportowy Legia Warszawa. Od 1990 roku funkcjonował jako obiekt hotelowy Legii, w którym urządzono miejsca noclegowe, a także gabinety odnowy biologicznej i rehabilitacji. W kwietniu 2020 roku AMW jako inwestor przystąpiła do procesu modernizacji i odrestaurowania nieruchomości. Z uwagi na fakt, że obiekt znajduje się pod ochroną jako budynek zabytkowy, wszelkie prowadzone w nim prace, szczególnie związane z elewacją zewnętrzną budynku (np. element dekoracyjny z godłem i orłem), musiały zostać przeprowadzone zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków.

Komentarze